Medycyna podróży w aptece u farmaceuty?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: thepharmacist.co.uk/ rynekaptek.pl   15-12-2020, 14:35

Medycyna podróży w aptece u farmaceuty? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Wielkiej Brytanii w aptece można skorzystać z usługi z zakresu tzw. medycyny podróży. - Podczas konsultacji rozmawiamy o różnych zagrożeniach, którym można zapobiec np. dzięki szczepieniom. Choć nie w każdym przypadku szczepienia są niezbędne - opowiada farmaceutka.

Rozmowa zajmuje ok. 20 minut. Kiedy w grę wchodzą też szczepienia - do pół godziny. Jak przyznaje farmaceutka, w szczycie sezonu potrafi z usług korzystać nawet 15-20 osób tygodniowo.

Opłata za konsultację wynosi 25 funtów, w tym policzone są ewentualne szczepionki lub leki przeciw malarii. Farmaceutka przyznaje, że przed świadczeniem usługi uzyskała dyplom z zakresu ochrony zdrowia w podróży wydany przez Royal College of Physicians and Surgeons w Glasgow. Poniosła też koszty reklamy w mediach społecznościowych.

Czy poleca taki serwis innym farmaceutom? - To zależy od tego, ile farmaceuta jest gotów na to poświęcić. By mieć czas na przeprowadzenie konsultacji trzeba upewnić się czy w tym czasie w aptece jest inny farmaceuta, który obsłuży pacjentów. Poza tym porady dotyczące bezpieczeństwa zdrowia w podróży zmieniają się w zależności od sytuacji epidemiologicznej chorób zakaźnych, więc wymaga to uzupełniania wiedzy.

Więcej: www.thepharmacist.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH