Merck przejmie SmartCells

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Rzeczpospolita/rynekaptek.pl   02-12-2010, 15:45

Merck przejmie SmartCells Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Merck kupuje biotechnologiczną firmę SmartCells pracującą nad lekiem przeciwcukrzycowym.

 

Transakcja, kolejne z serii przejęć biotechnologicznych firm przez wielkie koncerny, którym w najbliższym czasie wygaśnie wiele patentów na najważniejsze leki, szacowana jest na ponad 500 mln USD - wliczając w to płatności za kolejne etapy prac nad lekiem o nazwie SmartInsulin, który teraz jest w fazie badań przedklinicznych. Została już zaakceptowana przez radę nadzorczą spółki SmartCells.

Pozwoli poszerzyć przeciwcukrzycowe portfolio Mercka w momencie, gdy większość producentów leków ma kłopot z samodzielnym rozwojem nowych terapii, które byłyby bezpieczne dla pacjentów i łatwiejsze w zastosowaniu niż już istniejące na rynku.
SmartCells ma wyłączną licencję na technologię wytwarzania preparatu - udzielił jej Massachusetts Institute of Technology, gdzie rozwinęli ją założyciele firmy.

Akcjonariusze Smart Cells dostaną płatność gotówką, Merck zaoferował im też wsparcie w finansowaniu badań klinicznych i „płatności milowe" za kolejne preparaty, które powstaną w efekcie tych prac, oparte na wartości przychodów z ich sprzedaży.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH