MG: dotacja dla projektu Biotonu w wysokości 51,9 mln zł

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   04-03-2011, 11:09

MG: dotacja dla projektu Biotonu w wysokości 51,9 mln zł Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Bioton otrzymał z Ministerstwa Gospodarki informację o przyznaniu dofinansowania projektu "Dywersyfikacja produkcji poprzez wprowadzenie gamy innowacyjnych produktów dla diabetyków" - podała spółka.

Wniosek spółki, złożony w 2010 roku, dotyczy dofinansowania w kwocie 51 916 189,50 zł w ramach Działania 4.5 "Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

- W ramach realizacji projektu spółka wdroży technologie służące uzyskiwaniu innowacyjnych substancji biotechnologicznych i produktów leczniczych mających kluczowe znaczenie w opiece zdrowotnej osób chorych na cukrzycę. W wyniku realizacji tego projektu spółka zamierza wprowadzić na rynek kompletną gamę produktów dla diabetyków obejmującą m.in. rekombinowaną insulinę ludzką, długodziałające insuliny analogowe oraz nowoczesne wstrzykiwacze stosowane do podawania insuliny - napisano w komunikacie.

- Ponadto utworzy się i wyposaży centrum badawczo-rozwojowe dedykowane do rozwoju produktów biotechnologicznych, w którym skonsolidowane będą prowadzone w spółce i jej grupie kapitałowej procesy badawczo-rozwojowe, znajdujące się obecnie w zaawansowanym stadium - poinformował Bioton.

- Proces ubiegania się o dofinansowanie zakończy zawarcie stosownej umowy pomiędzy spółką a Ministrem Gospodarki - dodano.

Również w czwartek Bioton w komunikacie podał, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała o zaakceptowaniu przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (instytucję zarządzającą w Programie) oceny obydwu wniosków złożonych przez spółkę w 2010 roku kwalifikującej do otrzymania dofinansowania.

Wnioski te dotyczą dofinansowania projektów związanych z rozwojem produktów biotechnologicznych spółki. Łączna kwota dofinansowania, o jakie ubiega się spółka, wynosi ponad 81  mln zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH