Michał Dworczyk: nie analizowaliśmy zakupu rosyjskiej szczepionki Sputnik

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   09-02-2021, 12:02

Michał Dworczyk: nie analizowaliśmy zakupu rosyjskiej szczepionki Sputnik Obecnie szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna oraz Astra-Zeneca Polska otrzymuje w ramach kontraktów zawartych przez Komisję Europejską, podobnie jak inne państwa UE (fot. Pixabay)

Na razie nie analizowaliśmy zakupu szczepionki Sputnik. Komisja Europejska powinna wyegzekwować od producentów dostawy, które będą odbywały się zgodnie z harmonogramem i w zadeklarowanej wielkości - powiedział szef KPRM, Michał Dworczyk.

- My na razie nie analizowaliśmy zakupu szczepionki Sputnik - powiedział Dworczyk zapytany w TVP1, czy rząd rozważa zakup rosyjskiej szczepionki.

Dodał, że rząd w tej chwili skupia się na tym, "żeby wymóc na Komisji Europejskiej rzetelne wywiązanie się z umów z producentami, które są już zakontraktowane".

- Przypomnę, że Polska ma zakontraktowane około 100 mln dawek szczepionki do końca roku; inne kraje UE również mają zakontraktowane bardzo duże wolumeny szczepionek - dodał Dworczyk.

- Czas na to, aby Komisja Europejska wyegzekwowała od producentów dostawy, które będą odbywały się zgodnie z harmonogramem i wielkości pierwotniej zadeklarowanej przez producentów - dodał.

Obecnie szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna oraz Astra-Zeneca Polska otrzymuje w ramach kontraktów zawartych przez Komisję Europejską, podobnie jak inne państwa UE.

Dworczyk poinformował, że kolejna partia szczepionki Moderny jest opóźniona - przyjedzie 11 lutego i będzie mniejsza o 20 tysięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH