Michał Dworczyk: nie analizowaliśmy zakupu rosyjskiej szczepionki Sputnik

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   09-02-2021, 12:02

Michał Dworczyk: nie analizowaliśmy zakupu rosyjskiej szczepionki Sputnik Obecnie szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna oraz Astra-Zeneca Polska otrzymuje w ramach kontraktów zawartych przez Komisję Europejską, podobnie jak inne państwa UE Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Na razie nie analizowaliśmy zakupu szczepionki Sputnik. Komisja Europejska powinna wyegzekwować od producentów dostawy, które będą odbywały się zgodnie z harmonogramem i w zadeklarowanej wielkości - powiedział szef KPRM, Michał Dworczyk.

- My na razie nie analizowaliśmy zakupu szczepionki Sputnik - powiedział Dworczyk zapytany w TVP1, czy rząd rozważa zakup rosyjskiej szczepionki.

Dodał, że rząd w tej chwili skupia się na tym, "żeby wymóc na Komisji Europejskiej rzetelne wywiązanie się z umów z producentami, które są już zakontraktowane".

- Przypomnę, że Polska ma zakontraktowane około 100 mln dawek szczepionki do końca roku; inne kraje UE również mają zakontraktowane bardzo duże wolumeny szczepionek - dodał Dworczyk.

- Czas na to, aby Komisja Europejska wyegzekwowała od producentów dostawy, które będą odbywały się zgodnie z harmonogramem i wielkości pierwotniej zadeklarowanej przez producentów - dodał.

Obecnie szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna oraz Astra-Zeneca Polska otrzymuje w ramach kontraktów zawartych przez Komisję Europejską, podobnie jak inne państwa UE.

Dworczyk poinformował, że kolejna partia szczepionki Moderny jest opóźniona - przyjedzie 11 lutego i będzie mniejsza o 20 tysięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH