Minister o zapisach na szczepienia osób 40+: przepraszamy za ten systemowy błąd

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP   01-04-2021, 10:44

Minister o zapisach na szczepienia osób 40+: przepraszamy za ten systemowy błąd Minister Michał Dworczyk informuje o błędzie systemowym (fot. LJ)

Czterdziestolatkom, którzy zapisali się w czwartek, 1 kwietnia, na szczepienie w kwietniu, zostaną telefonicznie zaproponowane terminy w drugiej połowie maja. Wypada nam jeszcze raz przeprosić za ten systemowy błąd - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

W czwartek rano (1 kwietnia) Dworczyk informował w RMF FM, że jest otwarta rejestracja dla osób powyżej 60. roku życia, ale ta rejestracja zwolniła, dlatego rząd zdecydował się uruchomić zapisy osób między 40. a 60. rokiem życia, które zgłosiły gotowość do szczepienia w styczniu.

Chwila radości
I rzeczywiście, w mediach społecznościowych czterdziestolatkowie informowali, że zapisali się na te szczepienia. Wielu z nich dostało termin przyjęcia pierwszej szczepionki jeszcze w kwietniu:

"Potwierdzam - do wyboru do koloru terminy i szczepionki. Mam 11.04 stadion pfizer, 1976".

"Potwierdzam, rocznik 79, nie należę do żadnej grupy uprzywilejowanej, właśnie się zarejestrowałem na szczepienie Pfizerem na dziś wieczor :)

"Też się zarejestrowałem wraz z żoną. Termin za 8 dni, Pfizer, oboje po 40tce."

Termin na maj
Na późniejszej konferencji prasowej Dworczyk pytany był, co z czterdziestolatkami, którym udało się w czwartek, 1 kwietnia, zapisać na bliski, kwietniowy termin szczepienia - czy będą przesuwani na późniejsze, majowe terminy.

- Te osoby - a jest ich stosunkowo niewiele, patrząc na tę grupę sześciuset kilkudziesięciu osób - zostaną do nich wykonane połączenia konsultantów i zostaną im zaproponowane terminy majowe - odpowiedział minister.

- Zdarzało się niejednokrotnie tak w związku z opóźnieniami dostaw do Polski szczepionek, że punkty szczepień musiały zmieniać termin, na który był zapisany pacjent. W tym przypadku mamy podobną sytuację, mam nadzieję, że to nie jest duża skala tych osób - wskazał Dworczyk.

- Wypada nam jeszcze raz przeprosić za ten systemowy błąd - dodał.

Zapisani na maj, będą szczepieni w maju
Pytany, co z czterdziestolatkami zapisanymi na terminy w drugiej połowie maja, czy te terminy zostaną utrzymane, minister potwierdził: - tak, wtedy tak.

- Te osoby, które są (zapisane) w kwietniu, zostaną im zaproponowane terminy w drugiej połowie maja. Te osoby, które są zapisane na drugą połowę maja, nie będą miały już zmienianych terminów - powtórzył szef KPRM.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH