Mniej zakażeń, będzie luzowanie obostrzeń. Informacja w tym tygodniu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   26-01-2021, 12:02

Mniej zakażeń, będzie luzowanie obostrzeń. Informacja w tym tygodniu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W najbliższym czasie premier Mateusz Morawiecki będzie podejmował decyzje dotyczące luzowania obostrzeń; powinniśmy je poznać w tym tygodniu - powiedział 26 stycznia rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Mówiąc o luzowaniu obostrzeń podczas konferencji prasowej Andrusiewicz podkreślił, że premier Mateusz Morawiecki we współpracy m.in. z Radą Medyczną, Rządowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego i Ministerstwem Zdrowia zajmują się opiniowaniem tego, co może wydarzyć się w najbliższych dniach.

Rzecznik MZ poinformował, że premier będzie podejmował decyzje w najbliższym czasie. - W tym tygodniu wszyscy powinniśmy je poznać - podkreślił.

- Sytuacja ze spadającą liczbą zakażeń pozwala nam myśleć o jakichś aspektach luzowania, ale nie możemy się spodziewać, że nagle zdejmiemy, jako Polska, wszystkie obostrzenia - mówił Andrusiewicz.

Zauważył, że "widzimy, co się dzieje w przypadku innych państw, które dość szybko zdjęły obostrzenia, a dzisiaj borykają się z trzecią falą".

Od 28 grudnia ub.r., początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa - m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia.

Dorota Stelmaszczyk, PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH