Mobilne punkty krążą i szczepią. Można przyjść "z ulicy"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP   07-04-2021, 20:02

Mobilne punkty krążą i szczepią. Można przyjść "z ulicy" W USA szczepienia idą mocno do przodu, dzięki m.in. mobilnym punktom Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

W USA coraz popularniejsze stają się mobilne punkty szczepień. Mogą dojechać w trudno dostępne rejony. Wykonują po kilkaset szczepień dziennie, głównie jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson.

Na amerykańskie ulice wyjeżdżają specjalne busy, które pełnią funkcję mobilnych punktów szczepień. Ich cel to dotarcie do gorzej skomunikowanych mieszkańców USA.

Mogą wykonywać po kilkaset szczepień dziennie, głównie jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson.

Dojazd w trudno dostpęne miejsca
W kwietniu w kilkudziesięciu stanach USA szczepienia stały się już powszechne. Władze apelują o rejestrację i prowadzą kampanię promującą szczepienia.

Do gorzej skomunikowanych Amerykanów podjeżdżają specjalne busy, które pełnią funkcję mobilnych punktów szczepień. Z dnia na dzień tych współfinansowanych przez rząd federalny pojazdów przybywa na amerykańskich ulicach.

Mobilne punkty zapewnić mają ochronę przed koronawirusem głównie na obszarach wiejskich, terenach górzystych, pustynnych lub zamieszkanych przez Indian.

Oferta to najczęściej jednodawkowa J&J
Busy mają wykwalifikowaną kadrę medyczną; najczęściej wyposażone są w jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson. Dzięki temu nie ma konieczności dwukrotnego przyjazdu w trudniej dostępne miejsca.

Mobilne punkty mogą szczepić najczęściej po 200-300 osób. Ich trasa przejazdu oraz miejsca postoju ogłaszane są zawczasu. Na szczepienie można się wcześniej zarejestrować, ale często preparat otrzymać można przychodząc "z ulicy". Busy z powodzeniem kursują już m.in. po Nevadzie, Maine oraz Kolorado.

- Od pierwszego dnia (epidemii) skupiamy się na szybkim i sprawiedliwym procesie dystrybucji ratujących życie szczepionek, pracując nad ocaleniem jak największej liczby ludzi. I o to właśnie chodzi w tych mobilnych punktach. Bez względu na to, kim jesteś i gdzie mieszkasz, chcemy mieć pewność, że będziesz mógł otrzymać szczepionkę, jeśli ją chcesz - tłumaczył gubernator Kolorado Jared Polis.

Busy krążą po ulicach
Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił, że także na ulice jego miasta skierowany zostanie w tym tygodniu specjalny mobilny punkt.

Wykonywane będzie w nim dziennie po 150-200 zastrzyków preparatem Johnson & Johnson. Po Nowym Jorku krążą już mniejsze pojazdy zapewniające szczepienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH