MZ: będzie nowa wycena w onkologii

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rmf24.pl/ rynekaptek.pl   04-07-2017, 09:45

MZ: będzie nowa wycena w onkologii Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przyznaje, że pakiet onkologiczny zawierał w momencie wejścia w życie wiele błędów, co przyczyniło się do narastania problemów finansowych ośrodków onkologicznych. Zapowiada też ponowną wycenę świadczeń.

Radziwiłł precyzuje, że "jest już zlecenie do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, aby porządnie wyceniła świadczenia". Dodaje, że resort chce, aby nowe ceny były adekwatne do kosztów - informuje rmf24.pl

Szef resortu zdrowia wskazuje, że cena "nie zależy od widzimisię ministra" i od jej ustalenia jest AOTMiT. Zauważa, że kłopoty szpitali onkologicznych to kolejny sygnał, że system ochrony zdrowia potrzebuje więcej pieniędzy.

Z informacji dziennikarzy RMF FM wynika, że zmiany wycen mogłyby dotyczyć m.in. wstępnej i pogłębionej diagnostyki, radioterapii, a także zabiegów chirurgicznych - szczególnie w operacjach nowotworów piersi i układu pokarmowego, których jest najwięcej.

Wcześniej 20 kluczowych środków onkologicznych w Polsce alarmowało, że tylko w roku 2016 zanotowało stratę w wysokości pół miliarda złotych. O sytuacji finansowej tych placówek informowało Ogólnopolskie Zrzeszenie Publicznych Centrów i Instytutów Onkologicznych.

Więcej: www.rmf24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH