MZ: nie nastąpi całkowita zmiana modelu kontraktowania

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/rynekaptek.pl   25-07-2017, 16:00

MZ: nie nastąpi całkowita zmiana modelu kontraktowania Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

System podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej ma stanowić dominującą formę zapewnienia dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej wykonywanych w szpitalach w trybie ostrym - podaje resort zdrowia.

Jak wyjaśnia ministerstwo, nie oznacza to jednak całkowitego zastąpienia przez ten system obecnego modelu kontraktowania świadczeń opieki zdrowotnej – na zasadzie konkursów ofert lub rokowań.

- Niezakwalifikowanie danego szpitala do PSZ lub zakwalifikowanie w niepełnym zakresie nie oznacza, że zostanie on pozbawiony możliwości udzielania świadczeń w ramach kontraktu z NFZ. Dyrektor danego oddziału wojewódzkiego Funduszu będzie w dalszym ciągu ogłaszał postępowania w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, uwzględniając zidentyfikowane potrzeby zdrowotne na danym obszarze, w oparciu o plan zakupu świadczeń sporządzony na dany rok - tłumaczy.

MZ argumentuje, że dyrektor oddziału wojewódzkiego NFZ – na podstawie porównania planu zakupu świadczeń zdrowotnych ze świadczeniami zdrowotnymi wykonywanymi przez świadczeniodawców w ramach systemu PSZ – przeprowadzi konkursy ofert na świadczenia zdrowotne, w zakresie których potrzeby zdrowotne na terenie danego województwa nie będą właściwie zaspokojone.

Więcej: http://www.mz.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH