
System podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej ma stanowić dominującą formę zapewnienia dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej wykonywanych w szpitalach w trybie ostrym - podaje resort zdrowia.
Jak wyjaśnia ministerstwo, nie oznacza to jednak całkowitego zastąpienia przez ten system obecnego modelu kontraktowania świadczeń opieki zdrowotnej – na zasadzie konkursów ofert lub rokowań.
- Niezakwalifikowanie danego szpitala do PSZ lub zakwalifikowanie w niepełnym zakresie nie oznacza, że zostanie on pozbawiony możliwości udzielania świadczeń w ramach kontraktu z NFZ. Dyrektor danego oddziału wojewódzkiego Funduszu będzie w dalszym ciągu ogłaszał postępowania w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, uwzględniając zidentyfikowane potrzeby zdrowotne na danym obszarze, w oparciu o plan zakupu świadczeń sporządzony na dany rok - tłumaczy.
MZ argumentuje, że dyrektor oddziału wojewódzkiego NFZ – na podstawie porównania planu zakupu świadczeń zdrowotnych ze świadczeniami zdrowotnymi wykonywanymi przez świadczeniodawców w ramach systemu PSZ – przeprowadzi konkursy ofert na świadczenia zdrowotne, w zakresie których potrzeby zdrowotne na terenie danego województwa nie będą właściwie zaspokojone.
Więcej: http://www.mz.gov.pl
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych