MZ: nie nastąpi całkowita zmiana modelu kontraktowania

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/rynekaptek.pl   25-07-2017, 16:00

MZ: nie nastąpi całkowita zmiana modelu kontraktowania MZ wydał komunikat ws. szpitali będących poza siecią

System podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej ma stanowić dominującą formę zapewnienia dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej wykonywanych w szpitalach w trybie ostrym - podaje resort zdrowia.

Jak wyjaśnia ministerstwo, nie oznacza to jednak całkowitego zastąpienia przez ten system obecnego modelu kontraktowania świadczeń opieki zdrowotnej – na zasadzie konkursów ofert lub rokowań.

- Niezakwalifikowanie danego szpitala do PSZ lub zakwalifikowanie w niepełnym zakresie nie oznacza, że zostanie on pozbawiony możliwości udzielania świadczeń w ramach kontraktu z NFZ. Dyrektor danego oddziału wojewódzkiego Funduszu będzie w dalszym ciągu ogłaszał postępowania w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, uwzględniając zidentyfikowane potrzeby zdrowotne na danym obszarze, w oparciu o plan zakupu świadczeń sporządzony na dany rok - tłumaczy.

MZ argumentuje, że dyrektor oddziału wojewódzkiego NFZ – na podstawie porównania planu zakupu świadczeń zdrowotnych ze świadczeniami zdrowotnymi wykonywanymi przez świadczeniodawców w ramach systemu PSZ – przeprowadzi konkursy ofert na świadczenia zdrowotne, w zakresie których potrzeby zdrowotne na terenie danego województwa nie będą właściwie zaspokojone.

Więcej: http://www.mz.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH