MZ: nowa lista żółtych i czerwonych stref najprawdopodobniej 4 września

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   02-09-2020, 14:25

MZ: nowa lista żółtych i czerwonych stref najprawdopodobniej 4 września Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Najprawdopodobniej 4 września rano Ministerstwo Zdrowia poinformuje o tym, w których powiatach obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia związane z koronawirusem – zapowiedział rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

- Najprawdopodobniej nowy wykaz stref przedstawimy w piątek (4 września) rano. W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi strategię działań na jesień, dotyczącą działań związanych z koronawirusem i grypą - powiedział na konferencji prasowej w Warszawie rzecznik MZ.

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów i działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób - jedna na 10 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywania nosa i ust.

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób - jedna na 7 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH