MZ: to będzie największa zdrowotna operacja logistyczna

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Pelion/ rynekaptek.pl   03-12-2020, 11:32

MZ: to będzie największa zdrowotna operacja logistyczna Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski 2 grudnia poinformowali o "największej operacji logistycznej związanej ze zdrowiem Polaków". - Budujemy odpowiednie modele operacyjne i rozmawiamy z najlepszymi fachowcami - zapewnia premier.

Podczas konferencji dowiedzieliśmy się, że szczepionka będzie darmowa i dobrowolna, a moment jej wprowadzenia jest uzależniony od decyzji Europejskiej Agencji Leków, która pierwsze posiedzenie w tej sprawie zaplanowała na 29 grudnia.

- Szczepionki będą ważnym elementem odcięcia wirusa od zasilania. Wirus ma swoje zasilanie, kiedy przenosi się z człowieka na człowieka. Szczepionka odcina tę możliwość w najlepszy możliwy sposób – tłumaczył Premier Morawiecki. Zaznaczył, że wprowadzenie szczepionki na polski rynek, wymaga skoordynowanych działań wielu podmiotów, m.in. ministerstw i Agencji Rezerw Materiałowych.

Konferencja prasowa odbyła się w hurtowniach farmaceutycznych Urtica i Pharmalink w Łodzi, należących do firmy Pelion.

 - Logistyka szczepień jest procesem skomplikowanym. Dlatego zajmujemy się nią od końca października. Budujemy odpowiednie modele operacyjne i rozmawiamy z najlepszymi fachowcami, z firmami, które, tak jak firma Pelion, zajmują się dystrybucją w profesjonalny sposób od 30 lat w Polsce – powiedział premier.

- Jesteśmy dzisiaj w miejscu szczególnym, które nie tylko pokazuje, że chcemy korzystać z nowoczesnych technologii, ale przede wszystkim miejscu, które mówi o tym, że jesteśmy wspólnotą, że problemy musimy rozwiązywać razem – dodał Adam Niedzielski.

- W walce z pandemią, wszystkie ręce na pokład. Zrobimy, jako zespół ponad 10 000, osób wszystko, żeby plan szczepień został sprawnie i bezpiecznie wdrożony w życie – podkreślił prezes spółki Jacek Szwajcowski. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH