MZ wciąż poszukuje placówek, które przeszkolą z „prokreacji”

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP/rynekaptek.pl   27-07-2017, 16:00

MZ wciąż poszukuje placówek, które przeszkolą z „prokreacji” Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ministerstwo Zdrowia wkrótce wyłoni placówki, które przeszkolą lekarzy i pielęgniarki w zakresie „ochrony zdrowia prokreacyjnego”. Do konkursu mogą przystąpić te placówki, które zostały już wcześniej przez resort wytypowane do prowadzenia programu.

W ramach programu ma zostać uruchomionych kilkanaście ośrodków zajmujących się pogłębioną diagnostyką i leczeniem par mających problemy z niepłodnością – podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Jak wyjaśnia gazeta, resort od niemal roku próbuje wybrać placówki spełniające kryteria. Zakładano, że przynajmniej jedna będzie przypadać na każde województwo. MZ chce przeznaczyć na ten cel blisko milion złotych.

W pierwszym rzucie wybrano ośrodki znajdujące się w połowie województw. Najliczniej reprezentowane było Mazowsze: do programu zakwalifikowały się cztery szpitale z Warszawy, dwa z Wrocławia. Z wielu województw nie było jednak ani jednego chętnego. To spowolniło proces, bo bez wytypowania wszystkich ośrodków referencyjnych nie może ruszyć cały program.

Ostatecznie szpitale, które niemal rok temu zostały odrzucone z powodu – jak argumentował resort zdrowia – „niespełniania kluczowego kryterium dotyczącego posiadania przez realizatora statusu szpitala klinicznego lub instytutu badawczego” – kilka tygodni temu już zostały zakwalifikowane. Dotyczy to m.in. placówek w Kielcach i Rzeszowie.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH