MZ: zbudujemy rezerwy na ponad 500 tys. szczepionek p/ grypie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   21-09-2020, 08:41

MZ: zbudujemy rezerwy na ponad 500 tys. szczepionek p/ grypie Szef resortu zdrowia podkreślił, że zespół planuje oprzeć swoją pracę na trzech fundamentalnych założeniach (fot. MZ)

Nowo powołana grupa ekspertów składa się z przedstawicieli szeroko pojętego środowiska medycznego. Głównym zadaniem zespołu będzie wskazanie obszarów, które wymagają zmian, oraz zaproponowanie modyfikacji istniejących rozwiązań - informuje minister zdrowia.

Jak podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski głównym zadaniem zespołu jest przygotowanie strategii rozwoju systemu opieki zdrowotnej w Polsce. 

- Nie będziemy wykonywali pracy od zera w tym zakresie. W dużym stopniu oprzemy się na wynikach i wnioskach narodowej debaty “Wspólnie dla zdrowia”. Naszą dyskusję rozpoczęliśmy od omówienia pomysłu na tzw. recovery plan. Chodzi o przywrócenie pełnej dostępności do usług medycznych, która była ograniczona przez pandemię i jednocześnie nadganiania deficytu zdrowia, który wynika z trwającej pandemii - powiedział minister Adam Niedzielski. 

Szef resortu zdrowia podkreślił, że zespół planuje oprzeć swoją pracę na trzech fundamentalnych założeniach: pakiecie badań profilaktycznych dla osób powyżej 40. roku życia, zniesieniu limitów w części świadczeń w leczeniu specjalistycznym oraz poprawie poziomu lecznictwa szpitalnego w dziedzinach onkologii i kardiologii. 

Skład Zespołu do spraw opiniowania zmian w ochronie zdrowia: 

- przewodniczący – prof. dr hab. n. med. Tomasz Hryniewiecki,  

członkowie: 

- mgr farm. Michał Byliniak 

- prof. dr hab. n. med. Marcin Gruchała 

- Zofia Małas, pielęgniarka dyplomowana 

- prof. dr hab. n. med. Andrzej Matyja 

- lek. spec. Filip Płużański  

- lek. spec. Andrzej Zapaśnik  

Szef resortu zdrowia poinformował również, że wydał polecenie dla Agencji Rezerw Materiałowych w sprawie stworzenia rezerw szczepionek przeciw grypie. 

- Zbudujemy rezerwy na ponad 500 tys. szczepionek. Jesteśmy po zakończonym postępowaniu zorganizowanym przez Agencję Rezerw Materiałowych. Będziemy korzystali z tych ofert, które już zostały złożone – podkreślił Adam Niedzielski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH