MZ: zespół opracuje sposób wynagrodzeń rezydentów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ, PAP/rynkekaptek.pl   13-10-2017, 08:39

MZ: zespół opracuje sposób wynagrodzeń rezydentów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister Zdrowia podjął decyzję o powołaniu zespołu ds. systemowych rozwiązań finansowych w ochronie zdrowia, przyszłości kadr medycznych i sposobu ich wynagradzania.

Do końca tygodnia w Ministerstwie Zdrowia powstanie zespół, którego powołanie zapowiedziała prezes Rady Ministrów, Beata Szydło, po spotkaniu z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Głównym celem prac zespołu będzie przygotowanie rozwiązań i analiz dotyczących wzrostu nakładów na ochronę zdrowia do 6% PKB, przyszłości kadr medycznych w Polsce i sposobu ich wynagradzania.

Jak poinformował w czwartek (12 października) PAP, lekarze rezydenci wznawiają zawieszony protest głodowy. Wieczorne rozmowy w kancelarii premiera, jak podali, odbyły się bez udziału premier Beaty Szydło. Obecni byli minister zdrowia Konstanty Radziwiłł i Beata Kempa, minister, szef KPRM.

- Jesteśmy upokorzeni; już nie damy się naciągać i manipulować. Wierzyliśmy i ufaliśmy, ale już nie wierzymy i nie ufamy - powiedział po rozmowach Łukasz Jankowski z Porozumienia Rezydentów OZZL.

- Zaproszono nas na spotkanie z panią premier, a tego spotkania nie było - mówił, dodając, że to protestujący zwrócili się o spotkanie.

Wcześniej w czwartek lekarze złożyli w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów list do premier Beaty Szydło, że odmawiają udziału we wspólnym zespole, który miałby do 15 grudnia rozpatrzyć postulaty protestujących i wypracować rozwiązania w służbie zdrowia; jednak wieczorem poinformowali, że zawieszają protest głodowy na czas kolejnych rozmów ze stroną rządową.

Beata Kempa poinformowała dziennikarzy, że warunkiem udziału w rozmowach premier Beaty Szydło było to, że lekarze zakończą protest i wyznaczą trzech członków do pracy w zespole. Tak się nie stało, więc premier nie wyszła do rezydentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH