Nabór na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   10-05-2018, 10:37

Nabór na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego Jest ogłoszenie na stanowisko GIF. Po raz trzeci

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ogłosiła nabór na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego. To już trzecie podejście do wyłonienia szefa Inspekcji od momentu, kiedy ze stanowiska zrezygnowała Zofia Ulz.

Kandydatem przystępującym do naboru na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego może być osoba, która posiada m.in. tytuł zawodowy magistra farmacji i co najmniej 6-letni staż pracy, w tym co najmniej 3-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym.

Oferty powinny być złożone w terminie do dnia 21 maja 2018 roku.

Jak informowaliśmy 8 maja, pełniący obowiązki Głównego Inspektora Farmaceutycznego Zbigniew Niewójt, został odwołany.

Historia wyłaniania szefa Inspekcji jest już dość długa. Od momentu ustąpienia Zofii Ulz ze stanowiska Głównego Inspektora Farmaceutycznego w październiku 2015 roku, do chwili obecnej nie wskazano nowego szefa Inspektoratu. Od 1 listopada 2015 r. obowiązki te sprawował Zbigniew Niewójt.

Konkurs na GIF przeprowadzano od 2015 roku dwukrotnie. 29 stycznia 2016 roku zakończył się etap składania ofert na to stanowisko. W dalszym postępowaniu komisja naborowa wybrała 3 kandydatów. Ich oferty zostały przesłane do KPRM. I na tym sprawa się zakończyła.

W maju 2016 roku przeprowadzono drugi konkurs. Wtedy w jego ramach wyłoniono trójkę kandydatów: Małgorzatę Karpińską-Magnuszewską, Zbigniewa Niewójta oraz Małgorzatę Szelachowską. Jednak premier nie powołał żadnej z tych osób na stanowisko.

Do trzech razy sztuka?


 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH