Nagroda dla Pelionu - Najlepsza Firma Zdrowia 2017

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Pelion/ rynekaptek.pl   08-09-2017, 10:36

Nagroda dla Pelionu - Najlepsza Firma Zdrowia 2017 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pelion, polska firma w branży ochrony zdrowia, otrzymała tytuł „Najlepszej Firmy Zdrowia 2017”. Wręczenie nagród miało miejsce 7 września 2017 roku w ramach XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Nagrodę z rąk Pawła Jabłońskiego, dyrektora Centrum Gospodarczego im. Mikołaja Kopernika oraz Macieja Boguckiego, prezesa Europejskiego Centrum Strategii i Polityki w Ochronie Zdrowia, odebrała Mariola Belina - Prażmowska, wiceprezes zarządu Pelion.

Jak podkreśliła w trakcie swojego wystąpienia, "przyznanie Pelion nagrody „Najlepsza Firma Zdrowia 2017” to wielka nobilitacja, ale również odpowiedzialność i zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonej pracy".

Kapituła nagrody, w skład której weszli m.in. Marek Tombarkiewicz, wiceminister zdrowia, Irena Rej, prezes Izby Gospodarczej „Farmacja Polska” oraz Jerzy Bochyński, prezes Instytutu Studiów Wschodnich, organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy, doceniła wkład Pelion w budowę nowoczesnego systemu ochrony zdrowia w Polsce, a także oferowanie wysokiej jakości usług oraz innowacyjnych rozwiązań dla pacjentów, aptek, szpitali oraz producentów.

Pelion powstał w 1990 roku z inicjatywy polskich przedsiębiorców i w oparciu o rodzimy kapitał. Rozpoczynał działalność jako lokalny dystrybutor farmaceutyczny. Dziś, za pośrednictwem spółek zależnych zarządza największą w Polsce rodziną aptek, jest liderem na polskim rynku zaopatrzenia szpitali w leki, a także plasuje się w pierwszej trójce krajowych dystrybutorów farmaceutycznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W PORTALACH