Nagroda IASLC dla polskich ekspertów od raka płuc

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   17-10-2017, 12:09

Nagroda IASLC dla polskich ekspertów od raka płuc Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Eksperci Polskiej Grupy Raka Płuca zostali nagrodzeni w konkursie The IASLC Foundation Cancer Care Team organizowanym przez elitarne Międzynarodowe Stowarzyszenie do Badań nad Rakiem Płuca (IASLC).

Nagroda stanowi wyróżnienie dla multidyscyplinarnych zespołów opieki nad pacjentem wspólnie pracujących w celu zapewnienia chorym najwyższej jakości pomocy onkologicznej. Przyznana właśnie w tym roku staje się swoistym uhonorowaniem 15-letniej działalności Polskiej Grupy Raka Płuca.

Na tegorocznej, największej na świecie konferencji poświęconej tematyce raka płuca organizowanej w Yokohamie, po raz pierwszy przyznano nagrody The IASLC Foundation Cancer Care Team Award.

Zgłoszenia kandydatów mógł dokonać pacjent lub jego opiekun, który uważa, iż otrzymał wyjątkowe wsparcie w trakcie swojego leczenia. Nagrody wręczono w podziale na 4 regiony świata, obejmujące: Amerykę Północną, Amerykę Łacińską, Europę i Azję/inne. Pod uwagę brano nie tylko fachowość udzielanej pomocy medycznej, ale także wpływ na poprawę komfortu życia chorych, wsparcie psychologiczne, duchowe i pomoc w dostępie do informacji o leczeniu, rehabilitacji i pomocy emocjonalnej.

Wśród członków wyróżnionej grupy multidyscyplinarnej są: prof. Tadeusz Orłowski – kierownik Kliniki Chirurgii w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, prof. Maciej Krzakowski – konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej oraz kierownik Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, prof. Dariusz Kowalski z Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej–Curie w Warszawie, prof. Rafał Krenke – kierownik Katedry i Kliniki Chorób  Wewnętrznych, Pneumonologii  i Alergologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie oraz prof. Renata Langfort – kierownik Zakładu Patomorfologii Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

Jury, przyznając nagrodę polskiemu zespołowi lekarzy, w swoim uzasadnieniu zwróciło uwagę
na olbrzymie doświadczenie zawodowe specjalistów oraz ich sposób podejścia do chorych. Podkreślono szczególnie, iż jakość wybrzmiewającej ze zgłoszeń pacjenckich argumentacji dowodzi, że to właśnie polska grupa wyjątkowo rzetelnie oraz życzliwe i empatyczne wspiera chorych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH