Nagroda za technologię monitorowania temperatury

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   28-03-2017, 12:11

Nagroda za technologię monitorowania temperatury Jednymi z produktów wyjątkowo podatnych na zmianę warunków środowiskowych są np. niektóre leki cytostatyczne

Blulog, dostawca rozwiązań z zakresu monitoringu temperatury, został doceniony za koncepcję i praktyczne zastosowanie narzędzia pozwalającego poprawić jakość logistyki w sektorze farmaceutycznym.

Izotermiczne pojemniki wyposażone w technologię opatentowaną przez Blulog są dedykowane m.in. branży medycznej i farmaceutycznej.

Jednymi z produktów wyjątkowo podatnych na zmianę warunków środowiskowych są np. niektóre leki cytostatyczne (przeciwnowotworowe) czy szczepionki, których temperatura podczas transportu powinna wynosić od 2 do 8°C.

Jakiekolwiek wahania spowodują obniżenie bądź utratę właściwości farmaceutyków.

Rozwiązanie zaproponowane przez Blulog opiera się na urządzeniach wielkości karty kredytowej, monitorujących temperaturę online, wykorzystujących technologię NFC – całość jest szybko i łatwa w instalacji w izotermicznym pojemniku do transportu. Rejestratory mierzą temperaturę z dokładnością +/- 0,2°C w zakresie od 0 do 30°C oraz +/-0,4°C w pozostałym zakresie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH