Największy przetarg lipca dotyczył dostaw nusinersenu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: pressinfo.pl/ rynekaptek.pl   30-08-2019, 08:42

Największy przetarg lipca dotyczył dostaw nusinersenu Z raportu wynika, że w analizowanym okresie dokonano rozstrzygnięć 3808 części przetargowych na dostawę leków. Ich łączna wartość opiewała na kwotę ponad 866,6 mln zł (fot. archiwum)

Liderem pod względem liczby wygranych zadań przetargowych, związanych z dostawą leków jest firma: Urtica sp. z o.o., która wygrała 937 części przetargowych - wynika z danych serwisu PressInfo za lipiec 2019 roku.

Serwis PressInfo.pl opracował raport podsumowujący informacje o rozstrzygniętych przetargach, dotyczących dostaw leków w Polsce za lipiec 2019 roku.

Z raportu wynika, że w analizowanym okresie dokonano rozstrzygnięć 3808 części przetargowych na dostawę leków. Ich łączna wartość opiewała na kwotę ponad 866,6 mln zł.

Organizatorzy z województwa mazowieckiego ogłosili największą liczbę rozstrzygnięć zadań przetargowych – 783. Kolejne miejsca zajęły województwa: pomorskie (565) oraz śląskie (560). Najsłabiej wypadły województwa: lubuskie oraz opolskie (po 59 wyników).

Województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę jest woj. mazowieckie. Łączna suma wyników przetargów w tym regionie wyniosła ponad 216 mln zł. Następne w kolejności pod względem wartości rozstrzygniętych postępowań są województwa: pomorskie – 122,9 zł oraz śląskie – 90,9 mln zł.

Liderem pod względem liczby wygranych zadań przetargowych, związanych z dostawą leków jest firma: Urtica sp. z o.o., która wygrała 937 części przetargowych. Drugie miejsce zajęła firma FarmacolLogistyka sp. z o.o. (417). Podium zamyka firma Salus International Sp. z o.o. (305).

Pod względem najwyższej łącznej wartości za wygrane zadania przetargowe liderem w analizowanym okresie również została firma Urtica sp. z o.o., która na swoim koncie zgromadziła 220,5 mln zł. Drugie miejsce należy do firmy Farmacol-Logistyka sp. z o.o. (132,4 mln zł). Na podium znalazła się jeszcze firma Komtur Polska sp. z o.o. z wynikiem 94,2 mln zł. 

Na pierwszym miejscu pod względem najwyższej wartości pojedynczych przetargów, których wynik opublikowano w lipcu 2019 znalazł się przetarg ogłoszony przez Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Przedmiot zamówienia dotyczył zawarcia umowy ramowej na zakup i dostawy  produktów farmaceutycznych nusinersenum.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH