NanoGroup: inwestorzy mieli mniejszy apetyt na akcje spółki

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Puls Biznesu/rynekaptek.pl   30-10-2017, 13:22

NanoGroup: inwestorzy mieli mniejszy apetyt na akcje spółki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Biotechnologiczna spółka NanoGroup chciała zebrać z emisji nowych akcji od inwestorów publicznych nawet 48,4 mln zł, jednak w efekcie niemal wszystkie akcje trafią do inwestorów indywidualnych.

Jak podaje Puls Biznesu, w grę wchodziła też sprzedaż części pakietów przez dotychczasowych akcjonariuszy za 6,5 mln zł.

Ostatecznie do nowych akcjonariuszy trafi tylko 880 tys. akcji nowej emisji, które będą sprzedawane za 4,75 zł za papier. Spółka chciała wyemitować dziesięć razy więcej akcji pochodzących z oferty publicznej, ale nie spotkała się z zainteresowaniem instytucji finansowych.

Inwestorzy indywidualni obejmą więc 840 tys. nowych akcji, co da im niespełna 6,8 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki.

Głównymi akcjonariuszami z około 35-procentowymi pakietami pozostanie fundusz Giza Polish Ventures, z którym współpracuje Marek Borzestowski, prezes spółki i prof. Tomasz Ciach - jej założyciel.

Do tej spory spółka pozyskała od inwestorów 12 mln zł, w tym 7,5 mln zł w pre-IPO na początku tego roku.

Pieniądze z oferty publicznej miały w większości pójść na kontynuację badań przedklinicznych, reszta miała być spożytkowana na przejęcia mniejszych spółek biotechnologicznych oraz na budowę laboratorium i zwierzętarni. Teraz plany inwestycyjne trzeba będzie przesunąć w czasie – wskazuje Gazeta.

Więcej: www.pb.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH