NanoGroup: nanoenkapsulowana epirubicyna w badaniach in vivo

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NanoGroup/ rynekaptek.pl   30-12-2020, 12:31

NanoGroup: nanoenkapsulowana epirubicyna w badaniach in vivo Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

NanoGroup planuje wykonanie badań przedklinicznych substancji, która może stać się lekiem stosowanym w terapii nowotworów jajnika i mięsaków. Po zakończeniu badań in vivo preparat będzie gotowy do testów klinicznych na pacjentach.

NanoGroup planuje przejście z fazy badań R&D w laboratoriach do produkcji w większej skali i badań przedklinicznych na początku 2021 roku.

Po zakończeniu badań in vivo preparat będzie gotowy do testów klinicznych na pacjentach. 

Produkt jest rozwijany przez spółkę zależną NanoVelos. Dzięki metodzie transportu substancji metabolizowaną nanoplatformą polisacharydową bezpośrednio do komórek rakowych kuracja jest mniej toksyczna i bardziej skuteczna w porównaniu do tradycyjnych onkoterapii.

Głównym wskazaniem terapeutycznym jest leczenie raka jajnika, jednak substancja czynna - epirubicyna - może być stosowana także w terapii raka piersi, płuc, żołądka i chłoniaków.

Planowany termin zakończenia I fazy badań klinicznych to 2022 roku. Przetestowana i zwalidowana nanoenkapsulowana epirubicyna będzie przedmiotem licencji do komercyjnego wykorzystania w leczeniu. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH