NanoGroup szuka wsparcia dla projektów badawczych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: money.pl/rynekaptek.pl   13-10-2017, 13:10

NanoGroup szuka wsparcia dla projektów badawczych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Biotechnologiczna spółka NanoGroup liczy, że w 2019 roku podpisze pierwszą umowę partneringową z dużym graczem z branży farmaceutycznej - podaje portal money.pl.

 NanoGroup potrzebuje na realizację projektów badawczych kilkadziesiąt milionów złotych i oczekuje, że w najbliższym czasie będzie mogła ogłosić termin planowanej oferty publicznej akcji, a następnie debiutu giełdowego.

- Udało nam się pokonać największe wyzwania natury technologicznej. Przy zachowaniu dalszego rygoru prac sądzę, że wszystkie projekty mają szansę dojść do etapu dojrzałości komercjalizacyjnej w 2019 roku. Chcemy doprowadzić projekty blisko I fazy badań klinicznych i na tym etapie znaleźć partnerów, z którymi będziemy mogli je dalej rozwijać - poinformował Marek Borzestowski, prezes Grupy.

NanoGroup tworzą spółki: NanoVelos, NanoThea i NanoSanguis.

Prezes poinformował także, że spółki grupy są beneficjentem programu "Szybka ścieżka" realizowanego przez NCBiR i uzyskały granty (łącznie ok. 30 mln zł) na realizację badań aż do fazy badań klinicznych włącznie.

- Najprawdopodobniej badania kliniczne przeprowadzimy w Polsce, choć decyzja ostateczna jeszcze nie zapadła. W przypadku NanoThea, która zajmuje się metodami diagnostyki raków litych myślimy, że ten produkt będzie miał najkrótszą ścieżkę, jeśli chodzi o wprowadzenie gotowego produktu na rynek - powiedział prezes.

Z kolei spółka NanoVelos opracowała metodę dostarczania i przenoszenia leków onkologicznych bezpośrednio do komórek rakowych w taki sposób, by lek uwalniał się w okolicy guza, a nie w innych organach.

Jak dodaje Marek Borzestowski, NanoVelos posiada 10 onkologicznych leków generycznych, które w połączeniu z nową cząstką tworzą opracowany przez spółkę system transportu leku. - Metodą eliminacji chcemy wybrać lidera, tj. substancję czynną, która wejdzie do badań w standardzie GLP (good laboratory practice). W tej chwili jesteśmy na etapie przedklinicznym - wyjaśnił.

Więcej: https://www.money.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH