Nauka w szkole, praktyka w Polpharmie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   01-06-2017, 13:02

Nauka w szkole, praktyka w Polpharmie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Technikum nr 1 im. Noblistów Polskich w ZSE w Starogardzie Gdańskim rozpoczęło rekrutację kandydatów do nauki zawodu technik analityk. Partnerem tej rekrutacji jest Polpharma, która oferuje uczniom naukę praktyczną w swoich laboratoriach.

Pierwsza klasa dualna o profilu technik analityk, po ponad dwudziestoletniej przerwie, została reaktywowana w Starogardzie Gdańskim w ubiegłym roku. Wtedy na jedno miejsce startowało blisko troje kandydatów.

W ramach edukacji dualnej i dzięki współpracy z Zakładami Farmaceutycznymi Polpharma SA, uczniowie nowej klasy będą mieli możliwość pozyskiwania teoretycznej wiedzy w szkole, zaś praktycznych umiejętności - w laboratoriach starogardzkich zakładów.

W 4-letnim cyklu nauczania przewidziano minimum 750 godzin kształcenia zawodowego praktycznego i 240 godzin praktyk zawodowych. Teoretyczna nauka zawodu, w tym niezbędne szkolenie BHP, rozpocznie się z początkiem roku szkolnego, natomiast zdobywanie praktycznych umiejętności w Polpharmie planowane jest od stycznia.

Drugą nowością w ofercie edukacyjnej Technikum nr 1 jest uruchomienie od września br. nowej klasy o profilu technik automatyk. ZSE oraz Polpharma zapowiadają współpracę przy organizacji nauki młodzieży w tym kierunku. Absolwenci klasy technik automatyk uzyskają po skończeniu szkoły kwalifikacje do montażu, przeglądu, diagnostyki i uruchamiania urządzeń automatyki przemysłowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH