Naukowa Fundacja Polpharmy: granty rozdane

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   29-06-2017, 16:10

Naukowa Fundacja Polpharmy: granty rozdane Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"Testy diagnostyczne i metody oznaczania biomarkerów w medycynie i farmacji” - tak brzmiał temat XV edycji konkursu na finansowanie projektów badawczych ze środków Naukowej Fundacji Polpharmy. 29 czerwca br. odbyło się uroczyste wręczenie grantów.

O grant mogli się ubiegać młodzi naukowcy posiadający minimum stopień naukowy doktora nauk. Do konkursu zostało zgłoszonych 16 wniosków projektów badawczych; decyzją Rady Naukowej Fundacji 14 z nich zostało skierowanych do recenzji.

Rada, po zapoznaniu się z recenzjami projektów oraz na podstawie oceny własnej obejmującej dotychczasowy dorobek autora, oryginalność i innowacyjność projektu, przygotowała listę rankingową wniosków i przedstawiła ją do akceptacji zarządowi Fundacji. Ten zdecydował, że granty otrzymają autorzy prac zajmujący trzy pierwsze miejsca na liście rankingowej wniosków. Wartość przyznanych grantów to w sumie 1 373 100 zł.

Zwycięzcy XV edycji konkursu to:

Dr n. med. Agata Pastorczak z Kliniki Pediatrii Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi za badanie pt.: „Kariotypowanie molekularne przy pomocy macierzy zmienności pojedynczego nukleotydu (SNP array) jako narzędzie całogenomowej identyfikacji abberacji w ostrej białaczce limfoblastycznej (ALL)”.

Dr n. med. Joanna Bogusławska z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Zakładu Biochemii i Biologii Molekularnej w Warszawie za badanie pt. „Cząsteczki mikroRNA pośredniczące w działaniu TGF-β1 w raku nerki: poszukiwanie nowych potencjalnych markerów nowotworzenia i celów terapeutycznych”.

Dr n. med. Marta Michalska-Kasiczak z Zakładu Zaburzeń Endokrynnych i Metabolizmu Kostnego, Katedry Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi za badanie pt. „Ocena nowych biomarkerów obrotu kostnego pod kątem wykorzystania ich jako wskaźników skuteczności leczenia osteoporozy pomenopazualnej oraz oceny ryzyka złamań”.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH