
"Testy diagnostyczne i metody oznaczania biomarkerów w medycynie i farmacji” - tak brzmiał temat XV edycji konkursu na finansowanie projektów badawczych ze środków Naukowej Fundacji Polpharmy. 29 czerwca br. odbyło się uroczyste wręczenie grantów.
O grant mogli się ubiegać młodzi naukowcy posiadający minimum stopień naukowy doktora nauk. Do konkursu zostało zgłoszonych 16 wniosków projektów badawczych; decyzją Rady Naukowej Fundacji 14 z nich zostało skierowanych do recenzji.
Rada, po zapoznaniu się z recenzjami projektów oraz na podstawie oceny własnej obejmującej dotychczasowy dorobek autora, oryginalność i innowacyjność projektu, przygotowała listę rankingową wniosków i przedstawiła ją do akceptacji zarządowi Fundacji. Ten zdecydował, że granty otrzymają autorzy prac zajmujący trzy pierwsze miejsca na liście rankingowej wniosków. Wartość przyznanych grantów to w sumie 1 373 100 zł.
Zwycięzcy XV edycji konkursu to:
Dr n. med. Agata Pastorczak z Kliniki Pediatrii Onkologii, Hematologii i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi za badanie pt.: „Kariotypowanie molekularne przy pomocy macierzy zmienności pojedynczego nukleotydu (SNP array) jako narzędzie całogenomowej identyfikacji abberacji w ostrej białaczce limfoblastycznej (ALL)”.
Dr n. med. Joanna Bogusławska z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Zakładu Biochemii i Biologii Molekularnej w Warszawie za badanie pt. „Cząsteczki mikroRNA pośredniczące w działaniu TGF-β1 w raku nerki: poszukiwanie nowych potencjalnych markerów nowotworzenia i celów terapeutycznych”.
Dr n. med. Marta Michalska-Kasiczak z Zakładu Zaburzeń Endokrynnych i Metabolizmu Kostnego, Katedry Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi za badanie pt. „Ocena nowych biomarkerów obrotu kostnego pod kątem wykorzystania ich jako wskaźników skuteczności leczenia osteoporozy pomenopazualnej oraz oceny ryzyka złamań”.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych