Neuca: jesteśmy oburzeni insynuacjami pod naszym adresem

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: neuca.pl/ rynekaptek.pl   01-08-2017, 10:20

Neuca: jesteśmy oburzeni insynuacjami pod naszym adresem Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W materiale "Gazety Finansowej" nie pojawiają się żadne konkretne zarzuty czy nawet podejrzenia, sugeruje on natomiast, że firmy, których nazwy padają podczas spotkania, zaangażowane są w jakiś nielegalny proceder - informuje Neuca w świadczeniu.

Publikacje i nagrania w kanale YouTube ujawniają rozmowę, jaka miała odbyć się w siedzibie Głównego Inspektora Farmaceutycznego, dotyczącą rzekomych niedozwolonych praktyk podejmowanych przez niektóre hurtownie farmaceutyczne. Pięć osób, w tym p.o. szefa GIF Zbigniew Niewójt i oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, miało rozmawiać o tym, jak "naprawić" rynek farmaceutyczny w Polsce i jak zaatakować spółkę NEUCA - napisano w oświadczeniu.

Jest to odpowiedź spółki na informacje "Gazety Finansowej", która ujawnia nagrania mające wskazywać na aktywność oficera SKW w obszarze służby zdrowia.

Zgodnie z treścią nagrania, obecni omawiali m.in. zwabienie do siedziby GIF przedstawiciela hurtowni farmaceutycznej, który przy wyjściu ma zostać zatrzymany. Oficer SKW twierdził, że może zabraknąć leków w kraju a Pani Premier „Będzie mogła kupić od nas znicze”, do tego poucza obecnych urzędników państwowych, w jaki sposób sporządzić notatkę służbową, aby w przyszłości nie mieć z tego tytułu problemów.

Wobec przedstawiciela hurtowni ma dojść do zatrzymania i pozostawienia w areszcie na 24 lub 48 godzin. Zatrzymujący mają go „przycisnąć”. Celem jest aby złożył obszerne wyjaśnienia albo poszedł na współpracę. W ostateczności celem będzie całkowite „rozwalenie” Neuca.

"W materiale nie pojawiają się żadne konkretne zarzuty czy nawet podejrzenia, sugeruje on natomiast, że firmy, których nazwy padają podczas spotkania, zaangażowane są w jakiś nielegalny proceder. Do wzmocnienia przekazu wykorzystuje się autorytet państwowej instytucji kontrolnej.  Sytuacja ta nie daje żadnych szans na obronę w oparciu o racjonalne argumenty" - pisze w oświadczeniu Neuca.

Dalej: - Grupa NEUCA od lat aktywnie wspiera Państwo w realizacji polityki zdrowotnej. Nie posiadamy aptek i nie łączymy obrotu hurtowego z detalicznym. Nie naruszamy zapisów antykoncentracyjnych. Działamy zgodnie z prawem. Jesteśmy głęboko oburzeni skandalicznymi insynuacjami pod naszym adresem. Nie pozostawiamy ich bez odpowiedzi. Ze względu na obowiązki wobec naszych akcjonariuszy musimy się im zdecydowanie i publicznie przeciwstawić.

Spółka zapowiedziała wysyłanie listów kierowanych do Kancelarii Premiera, Ministerstwa Obrony Narodowej,  Ministerstwa Zdrowia, Koordynatora Służb Specjalnych, Ministerstwa Sprawiedliwości, i oczekuje na wyjaśnienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH