Neuca również wchodzi w apteczną franczyzę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Rzeczpospolita, PP/rynekaptek.pl   16-11-2010, 11:05

Neuca również wchodzi w apteczną franczyzę Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Neuca (dawny Torfarm) wyodrębnia w ramach programu Świat Zdrowia nowy projekt Partner. W ten sposób chce mocniej związać ze sobą apteki na zasadach franczyzowych

– Do końca 2010 roku planujemy podpisać w ramach programu Partner 400 umów. Mamy już podpisanych ponad 250 – mówi Piotr Sucharski, prezes Neuca. Ma to być sposób na poszerzenie bazy współpracujących z grupą aptek o takie placówki, które zechcą to zrobić na zasadzie franczyzy. W ramach programu będą mogły skorzystać z usług opieki farmaceutycznej, a także sprzedawać leki pod nową ekonomiczną marką Apteo, wprowadzaną przez spółkę zależną Synoptis Pharma.

Na razie model franczyzowy testowany jest na dziewięciu aptekach, do końca roku ma działać w 30 placówkach. Dla aptek, które nie będą chciały uczestniczyć w programie Partner, pozostanie tradycyjny program lojalnościowy Świat Zdrowia Standard.

Spółka Synoptis Pharma, która sprzedaje już leki pod inną marką Nursea, planuje wprowadzić na rynek preparaty Apteo w I kwartale przyszłego roku. Wtedy też do sprzedaży powinny trafić kolejne leki Nursea, które początkowo miały pojawić się w aptekach w IV kwartale 2010 r., ale przedłużyła się ich rejestracja.

Z danych wynika, że w 2008 roku w Polsce blisko 20 tysięcy franczyzobiorców prowadziło 22,7 tys. sklepów i punktów usługowych w ramach 440 sieci franczyzowych. W 58 sieciach agencyjnych działało 14 tys. agentów prowadzących ponad 17 tys. placówek. Mimo kryzysu liczba franczyzobiorców rosła również w ubiegłym roku.

Franczyzowy biznes „wszedł” w branżę aptekarską już dekadę temu. Jedną z pierwszych sieci były apteki Arnika. Pierwsza z aptek działających na zasadach franczyzy została otwarta w 1999 roku w Olsztynie. Nigdy jednak nie osiągnęły takiej skali działania jak apteki działające obecnie pod marką Dbam o Zdrowie. Jest ich już blisko 150. Aptekarską franczyzę rozwija także ACP Pharma pod marką Mediq Apteka.

Więcej o franczyzie: www.rynekaptek.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH