Neuca: w październiku będzie trzecia dostawa

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: neuca.pl/ rynekaptek.pl   17-09-2020, 09:21

Neuca: w październiku będzie trzecia dostawa Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zapotrzebowanie na szczepionki p/grypie składane przez apteki znacznie przewyższa liczbę dostarczanych do naszych magazynów przez firmy farmaceutyczne. Do tej pory otrzymaliśmy 2 dostawy szczepionki Vaxigrip Tetra po 94 080 sztuk. Szczepionki trafiły do 9 170 aptek.

Zgodnie z deklaracjami producentów łącznie w obu kanałach sprzedaży – szpitalnym i aptecznym - na rynek polski trafi 1,8 mln sztuk szczepionek, z czego do aptek trafi ich około 890 tysięcy.

Z naszych szacunków wynika, że aktualne, łączne zapotrzebowanie ponad 10-krotnie przewyższa podaż.

Hurtownia opublikowała szczegółowe informacje dotyczące dotychczasowych dostaw szczepionki Vaxigrip Tetra i ich dystrybucji.

- Do tej pory otrzymaliśmy 2 dostawy szczepionki Vaxigrip Tetra po 94 080 sztuk. Szczepionki trafiły do 9 170 aptek. 62,4 % trafiło do aptek niezależnych. 37,5 % do aptek sieciowych. Mamy już potwierdzoną trzecią dostawę w październiku - podaje Neuca.

Szczepionka Influvac Tetra – nie otrzymaliśmy do tej pory dostawy, spodziewany termin dostępności – początek października.

Szczepionka Fluenz Tetra – szczepionka jest dystrybuowana bezpośrednio przez producenta. Zgodnie z informacją od producenta spodziewamy się dostępności w 3-4 tygodniu września.

W najbliższym czasie na rynek trafią szczepionki Vaxigrip dedykowane dla przychodni, co z pewnością wpłynie na dostępność szczepionki dla pacjentów przychodni.

Producenci szczepionek informują, że optymalnie szczepienie przeciw grypie powinno nastąpić przed szczytem zachorowań na grypę, który w Polsce przypada zwykle między styczniem a marcem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH