NFZ: działa 55 izolatoriów, w najbliższym czasie ruszy 16 kolejnych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   05-11-2020, 12:33

NFZ: działa 55 izolatoriów, w najbliższym czasie ruszy 16 kolejnych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W kraju funkcjonuje 55 izolatoriów. W najbliższym czasie zostanie uruchomionych 16 kolejnych – wynika z informacji udostępnionych PAP przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Łącznie będzie niebawem 71 izolatoriów z ponad 8 tys. miejsc. - Liczba izolatoriów będzie się sukcesywnie zwiększać zgodnie z potrzebami. W izolatoria będą przekształcane niektóre sanatoria i szpitale uzdrowiskowe z wykwalifikowaną kadrą medyczną - powiedziała PAP rzecznik Funduszu Sylwia Wądrzyk.

Zwiększanie dostępności do izolatoriów zakłada opublikowana w tym tygodniu najnowsza wersja strategii walki z pandemią COVID-19.

Minister zdrowia Adam Niedzielski informował w ostatnich dniach, że plany zakładają rozszerzenie miejsc w izolatoriach do 10 tysięcy.

Mają one być przeznaczone dla osób z potwierdzonym COVID-19 i niemogących przebywać w izolacji domowej ze względu na narażenie innych domowników będących w grupach podwyższonego ryzyka ciężkiego przebiegu tej choroby.

Do izolatoriów mają trafiać również m.in. pacjenci odsyłani ze szpitali na okres rekonwalescencji, aby możliwie efektywnie wykorzystać dostępną bazę szpitalną dla pacjentów wymagających szczególnej opieki.

- Obiekty, w których funkcjonują izolatoria, wskazują wojewodowie. Od strony finansowej ich działalność zabezpiecza Narodowy Fundusz Zdrowia - zaznaczyła rzeczniczka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH