NFZ o stawkach za przyjęcie pacjenta z COVID-19

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NFZ/ rynekaptek.pl   12-10-2020, 11:01

NFZ o stawkach za przyjęcie pacjenta z COVID-19 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

NFZ wprowadził nowe produkty rozliczeniowe. Teleporada lekarska pacjenta zakażonego koronawirusem - 40 zł, porada lekarska takiego pacjenta - 75 zł, domowa wizyta lekarska u pacjenta zakażonego - 100 zł.

Prezes NFZ wprowadził nowe produkty rozliczeniowe (wraz z wartościami opłat ryczałtowych oraz cen świadczeń opieki zdrowotnej), które umożliwią podmiotom rozliczanie świadczeń w  przedmiotowym zakresie:

- Teleporada lekarska na  rzecz pacjenta z dodatnim wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 (wartość 40), 

- Porada lekarska na rzecz pacjenta z dodatnim wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 (wartość 75)

- Lekarska wizyta domowa na rzecz pacjenta z dodatnim wynikiem testu diagnostycznego w  kierunku SARS-CoV-2 (wartość 100),

- Opłata ryczałtowa za gotowość mobilnego zespołu wymazowego (wartość 700).

Ponadto w każdym województwie wyznaczono szpital IV poziomu (na podstawie polecenia wojewody) obowiązany do udzielania świadczeń zdrowotnych dla pacjentów z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Jednocześnie, ze względu na powtarzające się sytuacje odmowy przyjęcia pacjentów przez podmioty wyznaczone do realizacji zadań mających na celu przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19, wprowadzono mechanizm umożliwiający zmniejszenie płatności z tytułu opłaty ryczałtowej za gotowość do udzielania świadczeń za dobę, w której nastąpiła nieuzasadniona odmowa przyjęcia pacjenta wymagającego hospitalizacji.

Więcej: https://www.nfz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH