NFZ o ułatwieniu dla lekarzy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NFZ/ rynekaptek.pl   07-06-2017, 09:23

NFZ o ułatwieniu dla lekarzy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śląski OW NFZ przypomina osobom uprawnionym do wystawiania recept, że te mają przygotowaną przez NFZ ułatwioną procedurę pozwalającą na potwierdzenie utrzymania uprawnienia dostępu do pobierania unikalnych numerów identyfikujących recepty, którą należy wykonać do dnia 30 czerwca 2017 roku.

Zgodnie ze zmienionym Zarządzeniem Nr 114/2016/DGL prezesa NFZ z dnia 16 listopada 2016 r. w sprawie trybu i sposobu postępowania dotyczącego nadawania osobom uprawnionym unikalnych numerów identyfikujących recepty, osoba uprawniona, która:

- miała z Funduszem podpisaną umowę upoważniającą do wystawiania recept na leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne refundowane ze środków publicznych w ramach udzielanych usług komercyjnych oraz pro auctore i pro familiae

oraz jednocześnie

- posiadała dostęp do Portalu Personelu umożliwiającego pobieranie zakresów numerów recept przez internet

ma przygotowaną przez NFZ ułatwioną procedurę pozwalającą na potwierdzenie utrzymania uprawnienia dostępu do pobierania unikalnych numerów identyfikujących recepty, którą należy wykonać do dnia 30 czerwca 2017 roku.

Od dnia 1 lipca 2017 r. w przypadku nieprzekazania przez osobę spełniającą powyższe warunki:

1. Wniosku o aktualizację danych osób uprawnionych do wystawiania recept
oraz
2. Wniosku o utrzymanie uprawnienia do pobierania numerów recept

uprawnienia do pobierania numerów recept zostaną odebrane, a dostęp do Portalu NFZ zablokowany, o ile użytkownik nie korzysta z innych funkcjonalności w Portalu NFZ.

Od wyżej wskazanego terminu, każda osoba uprawniona do wystawiania recept, zgłaszająca się do oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, w celu otrzymania dostępu do systemu informatycznego NFZ i uprawnienia do pobierania unikalnych numerów identyfikujących recepty, będzie miała obowiązek przejść procedurę określoną w rozdziale 3 Zarządzenia Nr 80/2016/DGL prezesa NFZ.

Wiąże się to z obowiązkowym osobistym stawiennictwem w oddziale wojewódzkim NFZ, z wyłączeniem sytuacji szczególnych, oraz przygotowaniem kompletu dokumentów enumeratywnie wykazanych w powyższym Zarządzeniu.

Więcej: http://www.nfz-katowice.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH