NFZ potwierdza gwarancje dostępu do leczenia AMD

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PPX/rynekzdrowia.pl   13-10-2010, 11:34

NFZ potwierdza gwarancje dostępu do leczenia AMD Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Decyzja Narodowego Funduszu Zdrowia potwierdzająca gwarancje dostępu do leczenia AMD zbiegła się z obchodami Międzynarodowego Dnia Niewidomych.

Jacek Paszkiewicz, prezes NFZ zarządzeniem z 2 września 2010 roku potwierdził gwarancje dostępu do terapii powstrzymującej postęp choroby w wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki żółtej. Przedstawiciele stowarzyszenia Retina AMD Polska przyznają, że jest to decyzja, na którą czekali od wielu miesięcy. Z tego powodu wystosowali do szefa NFZ list: www.nfz.gov.pl

AMD to choroba polegająca na powstawaniu pod siatkówką oka błony zbudowanej z patologicznych naczyń krwionośnych. To najczęstsza przyczyna utraty widzenia u ludzi powyżej 65. roku życia. W Polsce cierpi na tę chorobę około 1,25 mln osób. Wysiękowa postać choroby, prowadząca do ślepoty, dotyczy około 15 proc. przypadków.

15 października obchodzić będziemy „Dzień Białej Laski". Międzynarodowy Dzień Niewidomych, obchodzony jest od 1946 roku, w rocznicę urodzin Valentina Haueya, założyciela pierwszej szkoły dla niewidomych, pomysłodawcy alfabetu dla niewidomych.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH