NFZ sfinansuje kompleksową opiekę kardiologiczną

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Gazeta Pomorska/rynekaptek.pl   05-05-2017, 12:14

NFZ sfinansuje kompleksową opiekę kardiologiczną Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sposobem na zmniejszenie tzw. śmiertelności odległej u pacjentów z przebytym zawałem mięśnia sercowego ma być nowa usługa medyczna, odrębnie finansowana przez NFZ - podaje Gazeta Pomorska.

Za kilka tygodni NFZ zacznie kontraktować nowe świadczenie. Mowa o kompleksowej opiece kardiologicznej, na którą złoży się dostęp pacjentów do specjalistycznej opieki kardiologicznej przez 12 miesięcy od wystąpienia zawału. Fundusz chce na ten cel przeznaczyć 31,5 mln zł, a pieniądze mają trafić do prawie 130 ośrodków.

Andrzej Jacyna, p.o. prezesa NFZ, precyzuje, że głównym celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim zwiększenie dostępu chorego do kardiologa i rehabilitacji kardiologicznej w pierwszym roku po zawale serca, w ramach skoordynowanej opieki ambulatoryjnej.

31,5 mln zł z NFZ ma trafić do prawie 130 ośrodków. Prace są w toku, a szczegóły finansowania nie są jeszcze znane.Według informacji z Narodowej Bazy Danych Zawałów Serca (za lata 2009-2012), w pierwszym roku po zawale umiera około 20 proc. chorych.

Więcej: www.pomorska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH