NFZ wspiera lokalne programy zdrowotne

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DGP/rynekaptek.pl   09-08-2017, 13:42

NFZ wspiera lokalne programy zdrowotne Samorządy mogły więc liczyć na wsparcie w wysokości od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych

Od tego roku gminy, powiaty i województwa mogą występować do NFZ o dofinansowanie programów zdrowotnych, jakie planują lub już realizują dla mieszkańców. Popularne są zwłaszcza wnioski dotyczące szczepień i profilaktyki nowotworów.

Początkowo obawiano się, że będzie to martwy zapis. Jednak jak się okazało, wszystkie oddziały NFZ ogłosiły postępowania. Samorządy mogły więc liczyć na wsparcie w wysokości od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Po 13 programów wsparły oddziały NFZ z Warszawy, Opola i Katowic. Ten ostatni wyda na ten cel aż 1,22 mln zł, na Mazowszu będzie to 400 tys. zł, a w województwie opolskim – 420 tys. zł. Po 10 programów pozytywnie oceniono w Małopolsce i na Lubelszczyźnie. W pierwszym z tych regionów dofinansowanie wyniesie blisko 334 tys. zł, a w drugim ok. 138 tys. zł.

Z kolei oddział świętokrzyski wyda 529 tys. zł na dofinansowanie sześciu programów, a dwa złożone na Podkarpaciu dostały w sumie 32,2 tys. zł.

Popularne są zwłaszcza: szczepienia i profilaktyka nowotworów.

Wnioski na tegoroczną edycję składano do 15 marca. Żaden program nie dostał wsparcia m.in. w Wielkopolsce. Podobnie było w województwie łódzkim, gdzie z zaplanowanych dla 5 mln zł Fundusz nie wyda ani złotówki.

Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH