NIA: apelujemy o spokój

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   10-04-2017, 20:57

NIA: apelujemy o spokój Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zwracamy się do prezesa Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek z gorącą prośbą o spokój, tłumienie negatywnych emocji, ale - co najważniejsze - uszanowanie demokratycznego wyniku głosowania - informuje rzecznik NIA, Tomasz Leleno.

Jest to reakcja rzecznika NIA na apel prezesa Pawła Klimczaka, który w komunikacie wysłanym do mediów apelował o odrzucenie ustawy "apteka dla aptekarza".

"Naczelna Izba Aptekarska zwraca się z apelem do Prezesa Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek o powstrzymanie się od działań, których celem jest niczym nieuzasadniona próba podważenia demokratycznego głosowania w sprawie poselskiego projektu ustawy Prawo farmaceutyczne, które zakończyło się w Sejmie 7 kwietnia br." - apeluje z kolei rzecznik NIA.

"Kolejna w ostatnim czasie próba dyskredytacji poselskiego projektu podjęta przez p. Pawła Klimczaka, nie może być traktowana poważnie przez interesariuszy rynku farmaceutycznego" - oceniono.

- W naszej opinii nawoływanie do masowych protestów społecznych, czy też przywoływanie argumentacji zawartej w złożonych wcześniej bezskutecznych donosach do różnych instytucji, stawia pod znakiem zapytania nie tylko metody, jakimi posługuje się p. P. Klimczak, ale również jego wiarygodność, jako osoby pełniącej kluczową rolę w organizacji reprezentującej wielu przedsiębiorców - dodaje Tomasz Leleno i kontynuuje:

- Dlatego zwracamy się do Pana Prezesa z gorącą prośbą o spokój, tłumienie negatywnych emocji, ale  - co najważniejsze -  uszanowanie demokratycznego wyniku głosowania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH