NIA: będziemy śledzić dalsze losy złożonego donosu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   06-04-2017, 11:08

NIA: będziemy śledzić dalsze losy złożonego donosu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W związku z zawiadomieniem skierowanym do CBA informuję, że zarzuty pod adresem NIA są bezpodstawne i naruszają pozytywny wizerunek samorządu aptekarskiego, reprezentującego społeczność ponad 30 tys. farmaceutów - przypomina rzecznik NRA, Tomasz Leleno.

Mowa o wniosku skierowanym przez Pawła Klimczaka, prezesa Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek.

"Aktywność, którą w ostatnim czasie wykazał prezes P. Klimczak można traktować jedynie jako kolejną odsłonę negatywnej kampanii zainicjowanej wiele miesięcy temu przez silne lobby oponentów tej regulacji – grupy, do której od samego początku zaliczał się również prezes Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek" - napisano w komunikacie.

- Ten incydent jest kolejną emocjonalną próbą storpedowania projektu autorstwa posłów zasiadających w zespole ds. regulacji rynku farmaceutycznego. Celem tych działań ma być dezinformacja opinii publicznej oraz odwrócenie uwagi od istoty projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego, który zakłada uporządkowanie rynku oraz ograniczenie istniejących na nim patologii - dodaje rzecznik.

"O czystości intencji towarzyszących p. P. Klimczakowi świadczyć może złożenie przez niego zawiadomienia do CBA, a następnie upublicznienie tego faktu w mediach. Ze spokojem będziemy śledzić dalsze losy złożonego donosu. Jesteśmy przekonani, że nie nikt poza samym zainteresowanym, nie podzieli jego spiskowej teorii o zawładnięciu całego polskiego rynku farmaceutycznego przez samorząd aptekarski, co zważywszy na trudną i niezwykle dynamiczną sytuację na tym rynku byłoby zadaniem karkołomnym" - ocenił Tomasz Leleno.

Dodaje: - W szczególności mamy nadzieję, że p. Klimczak nie będzie konsekwentnie składał donosów na kolejne organizacje popierające założenia projektu, choć obserwując z uwagą ostatnią „aktywność” Pana Prezesa,  trudno wykluczyć jego kolejne spektakularne „interwencje”  - zarówno na szczeblu krajowym jak i europejskim - mając na uwadze, że 70 proc. aptek w Europie od wielu lat funkcjonuje według podobnych regulacji, jak te, nad którymi obecnie pracuje polski Parlament.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH