NIA ocenia utworzenie nowej organizacji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MMX/rynekaptek.pl   13-09-2017, 08:04

NIA ocenia utworzenie nowej organizacji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W naszym przekonaniu powstanie Związku Zawodowego Pracowników Farmacji jest krokiem we właściwą stronę - przekonuje Tomasz Leleno, rzecznik NIA.

Jak stwierdza rzecznik, wyzwaniem stojącym przed nową organizacją będzie ochrona praw pracowniczych farmaceutów zatrudnionych w szeroko rozumianym sektorze farmaceutyczno-zdrowotnym.

- Jej powstanie traktujemy jako uzupełnienie dotychczasowej działalności samorządu aptekarskiego, którego celem jest reprezentacja zawodowych, gospodarczych i społecznych interesów farmaceutów, w szczególności dbałości o jakość zawodu farmaceuty, należącego do grupy tzw. zawodów zaufania publicznego - wskazuje Tomasz Leleno.

Naczelna Izba Aptekarska deklaruje jednocześnie pełną chęć i wolę współpracy z władzami Związku.

Niedawno informowaliśmy o powstaniu Związku Zawodowego Pracowników Farmacji (ZZPF).

Celem nowo powstałego Związku jest przeciwdziałanie tej nierównowadze. Działa pod patronatem wielu europejskich organizacji.

"Nasze założenia opierają się na wieloletnich obserwacjach, które niezbicie dowodzą, że farmaceuci nie są dobrze reprezentowani. Stąd naszą misją jest stanie na straży praw osób zatrudnionych w sektorze farmaceutycznym" - dodają.

Sektor farmaceutyczny mieści w sobie zarówno pracowników aptek, jak również pracowników firm farmaceutycznych, hurtowni, przemysłu, placówek oświaty, placówek naukowych oraz pozostałe czyli wszędzie gdzie wykształcenie farmaceutyczne jest niezbędne i wykorzystywane w działaniach na rzecz pracodawcy.

 


 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH