Nie ma farmaceuty w aptece? Powody są różne

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: farmacjagorzow.bip.gov.pl/ rynekaptek.pl   28-11-2017, 11:09

Nie ma farmaceuty w aptece? Powody są różne Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lubuski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny rozpoczął kontrole w aptekach pod kątem obecności farmaceutów. W efekcie nieprawidłowości nakazał kilku właścicielom aptek, by przestrzegali obowiązku obecności farmaceuty w godzinach czynności apteki.

Jak się okazuje, w kilku skontrolowanych aptekach nie było magistra farmacji. Obecny na miejscu technik farmaceutyczny poinformował o nieobecności farmaceuty oraz że czynności fachowe w aptece są prowadzone przez niego.

Jak tłumaczył właściciel jednej z placówek, brak farmaceuty w aptece był spowodowany grypą jelitową. Jak przypomniał jednak Lubuski WIF, prawo farmaceutyczne nie przewiduje wyjątków zwalniających podmiot do zapewnienia obsady fachowej w aptece.

W innym przypadku właściciel apteki tłumaczył, że brak farmaceuty był jednorazową sytuacją, zaś kolejny wyjaśniał, że brak farmaceuty podczas kontroli inspektora był spowodowany awarią samochodu.

Firma dodała, że nie ma obowiązku ewidencjonowania na listach obecności ewidencji czasu pracy farmaceutów zatrudnionych na umowach zlecenie bądź ewidencjonowania świadczonej pracy w ramach nadgodzin wskazując, że centrala firmy pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 d 16.00.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH