"Niech NIA opublikuje listę osób, które dostały od nas pieniądze"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: forsal.pl/ rynekaptek.pl   28-03-2017, 08:42

"Niech NIA opublikuje listę osób, które dostały od nas pieniądze" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W połowie ubiegłego roku na spotkaniu z Naczelną Radą Aptekarską zapytałem wprost: „Dlaczego wy wciąż kontynuujecie dyskusję na temat wprowadzenia AdA? To bez szans” - opowiada Piotr Sucharski, prezes Neuki w rozmowie z portalem forsal.pl.

Portal forsal.pl opublikował wywiad z Piotrem Sucharskim, prezesem spółki Neuca. Podajemy fragmenty wywiadu.

Trochę Neuca dopomogła tym, którzy widzą w was twórców ustawy AdA. Członkiem rady nadzorczej Neuki jest pani Bożena Śliwa. Ta sama, która jednocześnie zasiada w prezydium Naczelnej Rady Aptekarskiej. Niefortunna sytuacja, jeśli jednocześnie chce się przekonywać, iż spółka w żaden sposób nie angażuje się w spór i nie wpływa na proces legislacyjny. Na który bez wątpienia stara się wpływać – i nic w tym złego – samorząd aptekarski.

Kategorycznie nie zgadzam się z twierdzeniem, że to jest niefortunna sytuacja. Wręcz przeciwnie! Bożena Śliwa to świetna specjalistka, zna się na kwestiach farmaceutycznych jak mało kto. To jest bardzo fortunna sytuacja dla wszystkich: Neuki, pani Śliwy oraz aptek niezależnych.

No dobrze, ale co z aptekami sieciowymi?

Dla nich ta sytuacja jest neutralna.

Neutralna? Pani Śliwa powinna w Naczelnej Radze Aptekarskiej reprezentować interesy wszystkich farmaceutów: i tych indywidualnych, i tych sieciowych. A jednocześnie działa w Nauce, której zdecydowanie bliżej do tych pierwszych.

Nie można zabronić komuś, żeby reprezentując określoną grupę farmaceutów, nie mógł działać w radzie nadzorczej spółki. Zresztą to żadna tajemnica, że Bożena Śliwa jest w radzie nadzorczej Neuki. A mimo to farmaceuci z kadencji na kadencję ją wybierają do władz samorządu aptekarskiego. I słusznie, bo to świetny fachowiec.

A tworzenie powiązań w stylu, że jak ustawa będzie korzystna dla indywidualnych farmaceutów, a przedstawicielką ich jest m.in. Bożena Śliwa, która jednocześnie jest w Neuce, to winna całemu zamieszaniu jest nasza spółka – to niegodziwość.

Czyli rozumiem, że Neuca w żaden sposób nie oddziałuje na AdA?

Absolutnie żaden.

Do kogo zatem należy Magazyn Aptekarski?

Do Neuki.

Portal Farmaceutyczno-Medyczny?

Też do nas.

Pytam o te media, bo lobbują one za wprowadzeniem AdA i co rusz pokazują negatywny wpływ sieci aptek na podmioty indywidualne.

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH