Niemcy: apteki pomagają fiskusowi w rozliczaniu podatków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ksiegowosc.infor.pl/rynekaptek.pl   14-09-2017, 10:39

Niemcy: apteki pomagają fiskusowi w rozliczaniu podatków Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Niemczech większość aptek wprowadziła specjalne zaświadczenia dla fiskusa dokumentujące wysokość poniesionych kosztów w danej aptece. Usprawnia to odliczenie części środków za leki podczas rozliczenia podatku.

W Niemczech koszty za wizyty u specjalistów, badania czy drogie leki potrafią być znacznie wyższe niż w Polsce, jednak tam rząd pozwala na odliczenie części z nich podczas rozliczenia podatku.

Jak wyjaśnia portal ksiegowosc.infor.pl, sporym ułatwieniem jest również fakt, że większość niemieckich aptek wprowadziła specjalne zaświadczenia dla fiskusa dokumentujące wysokość poniesionych kosztów w danej aptece.

Forma i nazwa takiego zaświadczenia może się różnić w zależności od apteki. Osoby, które pracują w Niemczech i chciałyby korzystać z ulgi, mogą poprosić o założenie karty klienta (Kundenkarte) w aptece, w której najczęściej dokonują zakupów. Na tej podstawie można później otrzymać zestawienie poniesionych wydatków z całego roku.

Portal podkreśla, że do uznania ulgi przez niemiecki Urząd Skarbowy niezbędne są dokumenty poświadczające konieczność przyjmowania leków, najczęściej w formie zielonych lub różowych recept.

Zielone są stosowane do przepisywania lekarstw, których koszt w całości ciąży na pacjencie, a różowe gdy są one współfinansowane przez Państwo – czytamy.

Więcej: http://ksiegowosc.infor.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH