NIK: Ministerstwo Zdrowia nie rozlicza nadgodzin

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   08-08-2017, 12:32

NIK: Ministerstwo Zdrowia nie rozlicza nadgodzin Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nadgodziny zawsze były normą przy Miodowej, szczególnie w Departamencie Analiz i Strategii czy Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji, gdzie pracuje się pod presją czasu - wskazuje Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia "NSZZ" Solidarność.

W resorcie zdrowia pracuje około 650 osób. W 2016 roku 323 z nich wypracowało łącznie 12,4 tys. godzin nadliczbowych. Najciężej pracowało się w Departamencie Analiz i Strategii. Tam każda z 35 osób wypracowała średnio 119 nadgodzin rocznie – pisze "Rzeczpospolita" powołując się na dane NIK.

Izba wskazała w raporcie, iż w ministerstwie wystąpiły problemy z zatrudnieniu. Głównym problemem było to, że resort w 2016 roku nie rozliczył aż 6,8 tys. nadgodzin. Oznacza to, że pracownicy nie odebrali czasu wolnego przysługującego im na podstawie ustawy o służbie cywilnej. W dodatku w przypadku 16 osób przekroczono limit 150 nadgodzin rocznie.

- Nadgodziny zawsze były normą przy Miodowej, szczególnie w Departamencie Analiz i Strategii czy Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji, gdzie pracuje się pod presją czasu - wskazuje Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia "NSZZ" Solidarność.

Od kilku lat NIK krytykuje też zawieranie w resorcie umów cywilnoprawnych na realizację zadań, które powinny być wykonywane w ramach umów o pracę. W 2015 roku zawarto 63 takie umowy na łączną kwotę 336,3 tys. zł.

Więcej: www.rp.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH