Nocne dyżury: jeszcze o "obowiązkach" właścicieli aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: nowiny.rybnik.pl/ rynekaptek.pl   28-03-2017, 13:24

Nocne dyżury: jeszcze o "obowiązkach" właścicieli aptek Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rybnik nie jest pierwszym miastem, w którym apteki nie pełnią nocnych dyżurów, zgodnie z przyjętym przez radę miasta harmonogramem. Co na to włodarze Rybnika?

- Apteki prowadzone są przez podmioty prywatne i zdarzają się niestety sytuacje, że właściciel apteki podejmuje decyzję o zakończeniu działalności czy np. remoncie. Nie ma on jednak żadnego obowiązku informowania o tym miasta. Tym samym zdarzają się niestety sytuacje, że w terminie, w którym apteka powinna pełnić dyżur, nikt takiego dyżuru nie pełni - informuje portal nowiny.rybnik.pl Lucyna Tyl, rzecznik prasowa urzędu miasta.

– Teoretycznie każda z aptek z własnej inicjatywy może pełnić nocny dyżur, niezależnie od obowiązującego rozkładu, i poinformować o tym we własnym zakresie. Nie ma jednak możliwości "odgórnego" narzucenia którejkolwiek z aptek takiego dyżuru. Natomiast w sytuacji, kiedy któraś z aptek wcześniej poinformuje miasto, że zdecydowała się przejąć dyżur nocny za aptekę, która takiego dyżuru nie pełni (choć zgodnie z harmonogramem powinna), informację taką publikujemy niezwłocznie na stronie miasta – dodaje.

Więcej: http://www.nowiny.rybnik.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH