Novartis udostępni swoje moce do produkcji szczepionki p/ COVID-19

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Novartis/ rynekaptek.pl   01-02-2021, 13:56

Novartis udostępni swoje moce do produkcji szczepionki p/ COVID-19 Umowa wstępna podpisana z BioNTech 29 stycznia ma na celu wykorzystanie zakładu w Stein w Szwajcarii do produkcji szczepionki mRNA przeciw COVID-19 (fot. Pixabay)

Firma Novartis podpisała wstępną umowę w sprawie udostępnienia swoich zakładów do wsparcia produkcji szczepionki przeciw COVID-19 Pfizer/BioNTech. Koncern planuje współpracować także z innymi producentami szczepionek - poinformowano w komunikacie.

Jest to pierwsza umowa Novartis z partnerem zewnętrznym pozwalająca na wykorzystanie możliwości produkcyjnych Novartis, aby wesprzeć globalną podaż szczepionki COVID-19.

Umowa wstępna podpisana z BioNTech 29 stycznia ma na celu wykorzystanie zakładu w Stein w Szwajcarii do produkcji szczepionki mRNA przeciw COVID-19.

Novartis będzie otrzymywać hurtowe ilości aktywnej substancji mRNA od BioNTech, która zostanie umieszczona w fiolkach w sterylnych warunkach na terenie zakładów w Stein. Następnie fiolki będą przetransportowane z powrotem do firmy BioNTech, odpowiadającej za dystrybucję szczepionek do finalnych odbiorców systemów ochrony zdrowia na całym świecie.

Warunkiem rozpoczęcia produkcji w nowoczesnych aseptycznych zakładach w Stein planowanej na II kwartał 2021 roku, jest osiągnięcie porozumienia pomiędzy Novartis a BioNTech.

Pierwsza dostawa gotowego produktu jest planowana w III kwartale 2021 roku.

Zespół produkcyjny Novartis prowadzi także rozmowy z innymi firmami w celu podjęcia działań produkcyjnych mRNA, produkcji białek terapeutycznych, a także produkcji surowców do szczepionek i leków przeciw COVID-19. Szczegóły zostaną ujawnione po zakończeniu tych rozmów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH