NovoNordisk Polska ma nową dyrektor generalną

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NovoNordisk   21-06-2021, 13:03

NovoNordisk Polska ma nową dyrektor generalną Nowa dyrektor generalna Novo Nordisk (fot. Novo Nordisk)

Magdalena Paradzińska objęła stanowisko dyrektor generalnej Novo Nordisk Pharma w Polsce. Jest związana z koncernem od 19 lat.

Na tym stanowisku zastąpiła Katarzynę Kacperską, która została mianowana Senior Vice President Commercial Affairs & Strategy, International Operations w Novo Nordisk w Zurychu w Szwajcarii.

19 lat w NovoNordisk

Magdalena Paradzińska związana jest z Novo Nordisk od 19 lat i zajmowała w tym czasie wiele istotnych dla firmy stanowisk.

Na początku pracowała nad projektami Marketing & Sales Effectiveness w Azji i Afryce Północnej. W 2004 roku objęła stanowisko Dyrektora Marketingu w oddziale Novo Nordisk Algieria.

W 2007 roku przeniosła się do Regionu Europy Wschodniej, z siedzibą w Warszawie, gdzie była odpowiedzialna za opracowanie strategii marketingowych w obszarze diabetologii w całym regionie.

Od 2014 roku pełniła funkcję Dyrektora Market Access & Public Affairs w Europie Wschodniej. Jej działania w tym czasie były kluczowe dla poprawy dostępu pacjentów do innowacyjnych terapii w obszarach cukrzycy i hemofilii.

Od kwietnia 2020 roku, pełniąc obowiązki Starszego Dyrektora Działu Otyłości w Polsce z powodzeniem zbudowała Dział Otyłości i wraz z Zespołem opracowała długoterminową strategię rozwoju i zaangażowania Novo Nordisk w obszar otyłości w Polsce.

Nowa rola dyrektor Katarzyny Kacperskiej

Dotychczasowa Dyrektor Generalna Novo Nordisk w Polsce, Katarzyna Kacperska od 1 lipca br. obejmuje stanowisko Senior Vice President Commercial Affairs & Strategy, International Operations – z odpowiedzialnością za strategię i działania komercyjne firmy w regionie obejmującym wszystkie kraje świata oprócz Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Jednocześnie, wchodzi do globalnego grona kierowniczego Management Board Novo Nordisk.

Katarzyna Kacperska rozpoczęła karierę w organizacji w 1997 roku, jako analityk sprzedaży, a w kolejnych latach zajmowała stanowiska menedżerskie w strukturach działu marketingu, będąc odpowiedzialną m.in. za opracowanie strategii rozwoju dla obszaru diabetologii Polski i krajów Europy Wschodniej.

W 2008 roku przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie jako Vice President Commercial Effectiveness prowadziła zespół komercyjny będąc jednocześnie członkiem zarządu filii amerykańskiej. W 2014 roku objęła stanowisko w centrali Novo Nordisk w Kopenhadze jako Corporate Vice President, z odpowiedzialnością za portfolio leków w dziale Commercial Strategy & Corporate Affairs.

W tej roli była m.in. odpowiedzialna za rozwój insulin najnowszej generacji i wprowadzanie ich na rynki na całym świecie. Katarzyna Kacperska pełniła tę funkcję aż do powrotu do Polski w 2018 roku, kiedy objęła stanowisko Dyrektor Generalnej Novo Nordisk Polska.

W 2020 otrzymała prestiżową nagrodę Menedżera Roku Novo Nordisk za realizację działań, które wpłynęły na poprawę opieki nad pacjentami w Polsce, w tym wprowadzenie wraz z zespołem sześciu innowacyjnych produktów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH