Nowa jakość obsługi w aptece

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: TEKST PROMOCYJNY   30-04-2010, 08:11

Nowa jakość obsługi w aptece Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Narastająca konkurencja na rynku aptecznym powoduje, że placówki chcące utrzymać stabilną pozycję na rynku szukają sposobów na wyróżnienie się wśród konkurencji i pozyskanie stałych klientów. Popularne w tym zakresie jest stosowanie programów lojalnościowych, czy tzw. programów punktowych, dzięki którym klienci apteki chętniej korzystają z jej usług, a za dokonane zakupy są nagradzani punktami, które następnie wymieniają na nagrody.

Jedną z propozycji pozytywnego wyróżnienia się na tle konkurencji może stanowić również współpraca aptek z Ogólnopolskim Systemem Ochrony Zdrowia OSOZ, która z jednej strony niesie szereg korzyści dla samych farmaceutów, a z drugiej pozwala na wprowadzenie nowej jakości w obsłudze pacjenta.

Innowacyjność projektu

polega na wprowadzeniu formatu elektronicznej wymiany informacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami rynku opieki zdrowotnej w kraju – pacjentami, lekarzami, farmaceutami oraz wszelkimi instytucjami związanymi ze zdrowiem. Wzajemną wymianę danych umożliwia Karta Zdrowia OSOZ, którą pacjenci okazują w placówkach współpracujących z systemem, umożliwiając w ten sposób automatyczne przesyłanie informacji na anonimowe Indywidualne Konta Zdrowotne w systemie OSOZ.

W ten sposób gromadzone są informacje o zakupionych w aptece lekach, odbytej wizycie lekarskiej, wystawionych receptach, skierowaniach, czy wynikach badań laboratoryjnych. Dane te pacjenci mogą następnie udostępnić lekarzowi za pośrednictwem Internetu, posługując się kartą zdrowia w trakcie wizyty lekarskiej. To dla nich przede wszystkim wygoda jak i nowe możliwości w codziennym dbaniu o zdrowie.

Karta Zdrowia Pacjenta
w OSOZ pozwala m.in. na szybkie sprawdzanie informacji o dostępności leków we wskazanej aptece, jak też pozwala na ich rezerwację. Aby pacjenci mogli skorzystać z tej możliwości, wystarczy, że apteka uruchomi usługę w Serwisie Farmaceuty, specjalistycznym portalu przeznaczonym dla aptekarzy współpracujących z OSOZ. Na życzenie apteki pacjenci mają również możliwość poznania cen interesujących ich leków.

Dla apteki funkcjonowanie w systemie OSOZ oznacza automatyczne odbieranie aktualnych komunikatów Głównego Inspektora Farmaceutycznego w kilka minut po ich publikacji oraz pewność, że nie wydadzą pacjentom zakwestionowanych komunikatem leków, ponieważ ich sprzedaż może zostać zablokowana w systemie aptecznym. Ponadto zwiększeniu bezpieczeństwa w zakresie wydawania leków sprzyja również automatyczna kontrola interakcji i uczuleń w trakcie sprzedaży.

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH