Nowy prezes AOTMiT

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   09-11-2017, 08:21

Nowy prezes AOTMiT Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

8 listopada minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powołał Romana Topór-Mądrego na stanowisko prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie szef resortu zdrowia podziękował za pracę dr. Wojciechowi Matusewiczowi, dotychczasowemu szefowi AOTMiT.

Przypomnijmy, że Wojciech Matusewicz kierował Agencją od kwietnia 2008 roku. Wtedy zastąpił na stanowisku jej pierwszego dyrektora, Waldemara Wierzbę.W wyniku wejścia w życie ustawy z 25 czerwca 2009 roku o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, ówczesna Agencja Oceny Technologii Medycznych (AOTM) zyskała osobowość prawną. To również wiązało się z koniecznością zmian organizacyjnych. Od tej pory na czele Agencji stał prezes, a nie jak wcześniej - dyrektor.

W październiku 2009 roku Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nabór na stanowisko prezesa Agencji, który wygrał dr Wojciech Matusewicz.

Nowy szef AOTMiT, dr Roman Topór-Mądry pracował dotychczas m.in. w Katedrze Epidemiologii i Badań Populacyjnych Instytutu Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. Jest specjalistą w zakresie zdrowia publicznego i epidemiologii. Pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie zdrowia publicznego w woj. małopolskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH