Nowy szef Astellas Pharma Polska

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Astellas   14-05-2021, 17:03

Nowy szef Astellas Pharma Polska Harry Nardis pochodzi z Grecji ma tytuł licencjata z zarządzania biznesem w Szkole Ekonomii i Biznesu w Atenach, ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie w Edynburgu (fot. Astellas)

Harry Nardis przejął obowiązki dyrektora generalnego oraz prezesa zarządu w Astellas Pharma Polska i region obejmujący Polskę, Czechy i Słowację.

Obowiązki przejął od 1 marca 2021 roku.

Harry Nardis pochodzi z Grecji ma tytuł licencjata z zarządzania biznesem w Szkole Ekonomii i Biznesu w Atenach, ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie w Edynburgu. Biegle włada trzema językami obcymi: angielskim, francuskim i włoskim.

W latach 2018-2021 był członkiem zarządu i skarbnikiem Hellenic Association of Pharmaceutical Companies (EFPIA Trade Association). Jest członkiem Greckiej Izby Handlowej, członkiem Stowarzyszenia Dyrektorów Generalnych, członkiem klubu CEO oraz członkiem British Graduates Society.

Zaczynał jako finansista

Karierę rozpoczął na rynkach finansowych w Londynie. Po powrocie do Grecji pracował w branży FMCG, prowadząc wiele innowacyjnych projektów. Od 1997 roku Harry Nardis jest związany z sektorem farmaceutycznym, pracując w Bristol Myers Squibb i zajmując kolejne stanowiska w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

W 2004 roku dołączył do Yamanouchi Pharmaceuticals jako CFO i Wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za utworzenie spółki zależnej. Po fuzji z Fujisawa Pharmaceuticals jako Dyrektor Finansowy i Administracyjny kierował rozwojem firmy, nadzorując finanse, księgowość, pion operacyjny, obsługę klienta, dostawy, negocjacje / zarządzanie umowami, dział prawny i HR.

W latach 2013-2016 Harry Nardis pracował w Mediolanie, a od 2016 roku był Prezesem Zarządu Astellas Pharmaceuticals na Grecję, Cypr i Maltę, budując silną pozycję Astellas w obszarze onkologii.

Po przyjeździe do Warszawy Harry Nardis skomentował:

- Wizja Astellas przekształcenia innowacyjnej nauki w wartość dla pacjentów będzie kierować wszystkimi naszymi wysiłkami.

Będziemy niestrudzenie współpracować ze wszystkimi interesariuszami systemu ochrony zdrowia, aby wyrównać szanse polskich pacjentów wspierając dążenia do poprawy dostępu do leczenia najnowszymi technologiami lekowymi zgodnie z wytycznymi klinicznymi i według najlepszych europejskich wzorców.

Nasi pracownicy w Astellas Pharma Poland są zdeterminowani, aby odpowiedzieć na niezaspokojone potrzeby medyczne Polaków oraz pracowników ochrony zdrowia i opiekunów, którzy ich wspierają.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH