Nowy szef AstraZeneca Polska

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: AstraZeneca   11-05-2021, 11:04

Nowy szef AstraZeneca Polska AstraZeneca Polska z nowym prezesem (fot. AstraZeneca)

Z początkiem maja do AstraZeneca Pharma Poland dołączył Wiktor Janicki, który objął stanowisko prezesa zarządu spółki w Polsce.

"Wiktor Janicki będzie odpowiedzialny między innymi za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze zdrowia i relacje ze stroną publiczną oraz innymi interesariuszami w kraju" - czytamy w komunikacie spółki.

Wiktor Janicki związany jest z branżą farmaceutyczną od 2003 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce i za granicą. Pracował dla firm takich jak Wyeth, a następnie Janssen-Cilag oraz Roche.

Od 2016 roku pełnił funkcję dyrektora generalnego w Roche Polska. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Wiktor Janicki to jedna z bardziej rozpoznawalnych osób w branży farmaceutycznej w Polsce, uczestnik debat i dyskusji dotyczących systemu ochrony zdrowia, aktywnie angażujący się w działalność organizacji branżowych.

W Polsce AstraZeneca zatrudnia blisko 1800 osób, z czego blisko 1000 zajmuje się procesami badawczo-rozwojowymi.

W Warszawie pracuje ponadto prawie 250 analityków w regionalnym centrum analityczno-finansowym, ponad 100 osób w globalnym centrum zakupowym, oraz blisko 80 osób w regionalnym centrum HR.

AstraZeneca zatrudnia 102 pracowników po doktoratach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH