NRA: nie reklamujcie aptek w kościołach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   08-04-2010, 08:35

NRA: nie reklamujcie aptek w kościołach

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz apeluje o powstrzymanie się od prowadzenia kampanii reklamowych sieci aptek w kościołach.

Rzecznik bydgoskiej kurii ks. Sylwester Warzyński podkreślił, że rozesłanie informacji do parafii było jedynie przejawem troski o starsze osoby, które miały szansę dzięki temu zaoszczędzić na lekach.Według Kucharewicza, dużym sieciom aptek chodzi o walkę z małymi i średnimi, która niejednokrotnie prowadzi do ich upadku.

„Już wkrótce z przyczyn ekonomicznych mogą zostać zamknięte apteki w małych miejscowościach, gdzie jednak apteki sieciowe z tych samych powodów nigdy nie powstaną. W konsekwencji pacjenci będą mieli utrudniony dostęp do leków i do opieki farmaceutycznej. Tymczasem na rynku musi być miejsce dla wszystkich, a więc także dla silnej ekonomicznie apteki rodzinnej, dla aptek dużych i małych" - podkreślił prezes NRA.

Krajowy duszpasterz służby zdrowia ks. Józef Jachimczak powiedział PAP, że ludzie starsi powinni mieć możliwość zakupu tańszych leków.

– Nie znam treści listu, nie mogę się do niego szczegółowo odnieść. Na pewno opieka nad ludźmi starszymi jest konieczna. Jeśli chodzi o formę, to trudno mi to skomentować, to kwestia przyjętych środków – powiedział ks. Jachimczak.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH