Od 1 lipca jest nowy konsultant w dziedzinie farmacji klinicznej na Mazowszu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Medicover   09-07-2021, 14:12

Od 1 lipca jest nowy konsultant w dziedzinie farmacji klinicznej na Mazowszu Magdalena Niedzielko jest pracownikiem dydaktycznym Zakładu Farmakologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. A teraz także konsultantem wojewódzkim ds. farmacji klinicznej (fot. Medicover)

Na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie farmacji klinicznej dla województwa mazowieckiego została powołana mgr Magdalena Niedzielko, farmaceutka kliniczna ze szpitala Medicover.

Magdalena Niedzielko swoje doświadczenie zdobyła pracując przez 8 lat jako farmaceuta kliniczny w Wielkiej Brytanii, a od dwóch lat w Dziale Farmacji Szpitalnej szpitala Medicover w Warszawie.

Odpowiedzialność za rozwój farmacji klinicznej

W swej pracy odpowiedzialna była za wdrażanie elementów farmacji klinicznej, a także poprawę jakości usług świadczonych pacjentom wilanowskiego szpitala w obszarze farmakoterapii.

W nowej roli Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Farmacji Klinicznej dla województwa mazowieckiego będzie odpowiedzialna za nadzór merytoryczny nad realizacją zadań podmiotów leczniczych związanych z wdrożeniem i rozwojem farmacji klinicznej.

Pracownik Zakładu Farmakologii WUM

Magdalena Niedzielko jest ponadto pracownikiem dydaktycznym Zakładu Farmakologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i współzałożycielką Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej.

Równolegle do pełnienia funkcji Konsultanta Wojewódzkiego pozostanie w strukturach Medicover na dotychczasowym stanowisku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH