Odpowiedź MZ ws. wykazu wyrobów medycznych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/rynekaptek.pl   12-07-2017, 08:22

Odpowiedź MZ ws. wykazu wyrobów medycznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z uwagi na zasadę równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej, nie uzasadnionym jest przyznawanie dodatkowych uprawnień niektórym osobom ze względu na wiek - wyjaśnia resort zdrowia w odpowiedzi na petycję dotyczącą refundacji wyrobów medycznych.

W związku w petycją w sprawie rozporządzenie Ministra Zdrowia z 6 grudnia 2013 r. w sprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie oraz refundowania całości wyrobów medycznych, m.in. okularów, pończoch czy rajstop przecieżylakowych służących starszym ludziom, resort zdrowia wskazuje iż zaopatrzenie w wyroby medyczne jest jednym z trzech rodzajów świadczeń gwarantowanych, współfinansowanych przez NFZ i pacjentów.

Obecnie w wykazie znajduje się 133 grupy wyrobów medycznych, które obejmują zarówno wyroby wykonywane na zamówienie, jak i produkowane seryjnie. Pozostałe świadczenia są finansowane w całości przez NFZ.

Mając na uwadze zasadę równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej, nie uzasadnionym jest przyznawanie dodatkowych uprawnień niektórym osobom ze względu na wiek.

Poszczególne grupy mają prawą do nabycia wyrobów medycznych bezpłatnie do wysokości limitu.

Więcej: http://www.bip.mz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH